Komputer nie widzi systemu ;/

(Sylwucha9991) #1

Mój półtora roczny komp, od jakiegoś czasu nie widzi systemu przy włączaniu. Pojawia się komunikat na dole: "missing operating system". Po kilkukrotnym wyłaczeniu i włączeniu w końcu owy system znjadzie i się włączy, ale to się robi coraz bardziej denerwujące. Instalacja nowego systemu nic nie daje :? Więc włozyłam kompa do kartonu i chyba zawiozę do serwisu, bo sjuż zbyt dużo z nim cuduję, a skutków nie widać, robi mi to już coraz częściej... :frowning: może macie jakiś pomysł co może z moim kompem być nie tak?

(Firewolf2) #2

Wiesz problemów może być bardzo wiele ale na pierwszy ogień sprawdził bym dysk twardy.Jak masz znajomego, który ma komputer spróbujcie Twój dysk włożyć do komputera znajomego(jego dysk ma być wyjęty) i wtedy zobaczcie czy system uruchamia się normalnie.Jeżeli tak to przyczyna leży gdzie indziej.Jeżeli nie masz odpowiedź.

(Sylwucha9991) #3

ok. dzięki, zobaczymy

-- Dodane 24.04.2010 (So) 11:02 --

Dałam kompa do serwisu i mi powiedzieli, że kabel od dysku był poluzowany... :smiley:

Tylko wysłali kartę graficzną na gwarancję... i nie mam kompa juz miesiąc... ;/

-- Dodane 30.08.2010 (Pn) 9:25 --

Winę miał uszkodzony dysk. Nie dało się go naprawić więc dostałam nowy dysk z racji gwarancji ;]