Komputer nie włącza się - brak pliku systemowego


(koniczek3) #1

Witam, ostatnio nawiedził mnie taki problem. Windows XP.

Komputer po wykryciu i usunięciu wirusów, przestał się odpalać. Podczas włączania pokazywać, że brakuję pliku system32. Postanowiłem, więc zbootować płytę i naprawić poprzez konsolę odzyskiwania itp. Problem w tym, że kiedy włążę płytę, ta się załaduję no i wybiorę przykładowo "R" to na ekranie pojawia się, że na komputerze nie ma żadnego dysku. Sprawdzałem, w środku wszystko jest podpięte itp. Proszę o pomoc :slight_smile: Z góry dziękuję :slight_smile:


(Tapir1960) #2

A które R uruchamiasz bo do naprawy musisz uruchomić drugie R do zrobienia nakładki systemu


(koniczek3) #3

Wciskałem na początku i ENTER i "r" i ani to ani to nie poszło


(goomish) #4

Po pierwsze, to brakuje ci pliku nie SYSTEM32 a SYSTEM. Co oznacza problem z rejestrem. I jeżeli nie dajesz rady uruchomić komputera w trybie konsoli odzyskiwania, to znaczy że plik jest na tyle uszkodzony, że nie można odczytać konfiguracji sprzętowej.

Spróbuj podpiąć ten dysk do innego komputera - najlepiej z innym XP lub nowszym ale (zachowując dużą ostrożność) możesz się posłużyć jakimś linuksem, nawet w wersji live.

Wyciągnij w miarę świeżą kopię rejestru z folderu System Volume Information (będzie trzeba pożonglować z uprawnieniami) i skopiuj w miejsce tego uszkodzonego.

http://support.microsoft.com/kb/307545

Dla pewności zerknij tutaj -> http://support.microsoft.com/kb/307545/en-us?fr=1 to poprzednie to jakieś maszynowe tłumaczenie, kto wie jakie cuda z tego wyszły :slight_smile: