Komputer nie włącza się - chyba coś się spaliło

Witam,

mam taki problem.

Po kilka godzinach użytkowania komputera normalnie wyłączyłem sprzęt. Po ok 2h chciałem go ponownie uruchomić ale już się nie dało.

Po wciśnięciu przycisku ‘power’ komputer normalnie startuje i tyle. Na monitorze nic się nie wyświetla - jak tak na chwile zostawię kompa to pojawia się na monitorze komunikat żeby sprawdzić połączenie kabla video. Nie mruga, nie świeci, nie zapala się to drugie światełko obok przycisku ‘reset’. Nie wyświetla strony startowej od biosa. Nie bardzo mam gdzie sprawdzić cały sprzęt po kolei, wydaje mi się że padła płyta główna lub procesor ale jak to zdiagnozować żeby nie kupować części w ciemno ?

Po włączeniu komputer mówisz startuje? Wiatraki kręcą się normalnie? Wygląda na problem z zasilaniem. Komputer z podpisu? Otwórz budę, zobacz czy nie wybrzuszyło kondensatorów na płycie szczególnie w okolicach procesora. Sprawdź połączenia kabli. Nie było, w ostatnim czasie u Ciebie skoków napięcia? Nie wywaliło korków etc.? Warto też sprawdzić zasilacz. Miernik w dłoń i mierzymy. Jak uruchomić zasilacz bez podłączenia do komputera znajdziesz w internecie ewentualnie, jeżeli twierdzisz, że komputer wstaje to przy włączonym komputerze.

Komp odpala, wiatraki kręcą, kondensatory ok. Komputer tak jak w podpisie.

Z tym zasilaczem to poszukam.

Nic ostatnio się z prądem nie działo.

witaj, wyciągnij wszystkie płytki z komputera, pozostaw tylko graficzną kartę i jedna pamięć ram i odpal komputer, jak będzie to samo to wyciągnij tą pamięć co została w komputerze i wsadź inna do innego gniazda, też jak masz możliwość sprawdź kartę graficzną…

Pyra , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Miałam coś podobnego parę razy,i za każdym razem dotyczyło to uszkodzonego RAMu.

Czy pali się NumLock lub jakiekolwiek inne światło na klawiaturze?Jeżeli nie,to znaczy że masz to samo co ja.Czyli walnięty RAM (który fizycznie może nie wyglądać na uszkodzony,ale prawdopodobnie będzie). Spróbuj wymienić RAM.Miałam to już tyle razy,że jestem prawie pewna,że tego dotyczy problem.

No tak tyle że nie mam ramu na podmiankę więc jak sprawdzić czy ten co mam jest padnięty ?

Włącz PC bez RAMu - jeśli to on jest walnięty to komputer wyda dźwięk POST’u o braku pamięci :slight_smile:

wyjąłem ram - zero efekty, jak było tak jest, nie ma żadnego komunikatu na monitorze, żadnego dźwięku więc można go wykluczyć że to on jest temu winny.

Zasilacz też jest ok - bo włączają się wszystkie wentylatory.

Dziś będę miał grafikę na podmiankę.

Procka mam na socket AM2 więc go nie będę miał jak sprawdzić ani płyty głównej