Komputer nie włącza się - Płyta Biostar U8799 ver3.1

Szwagier przyniósł mi kompa, abym zajrzał do niego bo nie działa.

Komp na płycie Biostar U8799 ver3.1

Problem jest taki że się nie włącza, przy starcie wentylator procka robi 1/4 obrotu jak by chciał wystartować ale mu odcięto zasilanie i słychać przez sekundę ciche “trtrtrtr” jakby styki jakiegoś przekaźnika bardzo szybko się stykały i rozwierały.

Sprawdziłem kartę graficzną, procesor, pamięć i zasilacz, okazało się że wszystko sprawne. Wychodzi że to płyta główna.

Czy jest na to jakaś rada prócz wymiany płyty ? Może jest jakoś zablokowana ?

może ją dokładnie przeczyść, wszystkie porty, wszystkie łącza kabli - dobrze jest wszystko podłączone? wszystkie kabelki siedzą mocno na miejscu w płycie? włącznik jest sprawny i nic nie odpadło… kable od zasilacza nie latają luźno na łączach itd.

Są postępy ! Rozebrałem, wyczyściłem, po podłączałem, zresetowałem bios i trochę ożył :slight_smile:

Dysk pracuje, wentylatory też ale Num Lock na klawiaturze nie mrugnął, monitor nic nie pokazał i nie zapiszczał głośniczek.

Karta graficzna ( Radeon 9200 SE) na pewno sprawna.

ram…sprawdz ram

Ram sprawdzony. Jest ok.

rozwiązałeś problem?

Nie :frowning:

Dodane 16.12.2012 (N) 18:28

Czy może być tak że płyta jest zepsuta ?

Znalazłem linka do archiwum Allegro na którym wystawiona jest taka sama płyta, i właśnie działa tam tylko PCI a AGP nie.

http://archiwumallegro.pl/biostar_u8799_dziala_tylko_na_graf_pci-147908383.html

Dodane 19.12.2012 (Śr) 20:31

Już nie wiem co się dzieje, kupiłem inną płytę Fujitsu Siemens D1521 i dzieje się to samo. Ponownie sprawdziłem wszystkie części w innym kompie, zasilacz działa, pamięć działa, procesor też działa.

Czy to możliwe że kupiłem uwaloną płytę główną ???

Wydaje mi się ze chyba płyta jest zepsuta bo dzwoniłem do sklepu i koleś ściemniał coś że ta płyta wymaga zasilacza Fujitsu Siemens bo one mają inaczej poustawiane piny od zasilania. Pierwsze słyszę żeby ATX-y Fujitsu Siemens były inne od reszty. Zresztą porównałem specyfikacje ATX z zasilanie płyty i niczym się nie różni.

Kilka komputerów już poskładałem i działają, czy ta płyta ma jakieś specjalne opcje przez które nie mogę postawić na niej kompa ?