Komputer nie włącza się po wymianie płyty głównej

(ThePLsoLdier) #1

Tak jak w temacie zmieniłem płytke i komputer nie reaguje na przycisk power,zasilacz mam dobry sprawdziłem go u kolegi i działał a przed tym spiołem kabelki ze sobą i zasilacz uruchomił się kabelki są dobrze podłączone próbowałem uruchomić go stykając piny śrubokrętem i dalej nic .

Ram:2x1gb ddr2

Procesor:Core 2 Duo e6600

Płyta:Foxconn-45cmx

Zasilacz:Hipro300w

Grafika: Radeonx1650

(Gawamawa1) #2

dla diagnostyki najpierw odłącz wszystko co “niepotrzebne” tzw. dysk, napędy, wyciąg cały ram jak i karte graficzną, --> odpal , jak się włączy wiatrak na procesorze bądź płyta wyda jakieś inne znaki życia podłączaj kolejno podzespoły i uruchamiaj; jak płyta odpali bez niczego w następnej kolejności podłącz pierwszą kość ram później drugą(w innych slotach) z ramami jest bardzo często problem , później karte grafiki i dysk

(ThePLsoLdier) #3

zrobilem tak jak pisales i nadal nic , niereaguje

(falcon89) #4

Nie ma żadnych sygnałów z płyty?

Może płyta padnięta?

(ThePLsoLdier) #5

żadnych sygnałów z płyty mam 3 mies gwar na tą płytę

(rgabrysiak) #6

Cześć

Skoro płyta jest na gwarancji to z niej skorzystaj.

(Lewanxd) #7

Może to ten Twoj spalony CPU?

(Krzysiub1) #8

A może po prostu nie podłączyłeś kabli do płyty głównej ? U mnie to było : POWER SW , H.D.D LED i RESET . 3 takie małe kabelki kolorowe podłączasz do płyty głównej . Przeczytaj instrukcje płyty jak coś .

(Gawamawa1) #9

Jeśli masz możliwość to zobacz na innym procesorze jeśli nie to do gwaracji

Lub zobacz czy płyta odpali bez procesora chodź do końca niewiem czy tak sie da (?)

(ThePLsoLdier) #10

Nie odpaliło bez procka … a kableki napewno są dobrze podpięte a pozatym próbowałem uruchomić stykając piny