Komputer nie wlacza sie za 1 razem. Sygnaly glosnika

Wiec tak. Moj komp nie wlacza sie za 1 razem nie raz trzeba go restartować 10 razy wszystko dziala wiatraki normalnie w głośnikach słychać muzykę z Windowsa ale nie ma obrazu:|

Ostatnio kupiłem głośniczek do obudowy (bo nie było) i wiec tak wydaje on dźwięk Długi i dwa krótkie… Co to oznacza >?

Sprawdź czy przypadkiem karta graficzna nie jest lekko wysunięta ze slotu. Chociaż komputer w ogóle by nie startował… Jeśli nie ma śrubki przy karcie graficznej to ja wkręć to pozwoli wyeliminować problem obluzowanej karty. Jak już to zrobisz to napisz czy problem nad występuje.

Pozdro,

Linkfan

Kody dźwiękowe BIOS-u

BIOS AWARD i PHOENIX AWARD

    * 1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM

    * 1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej

BIOS AMI 

    * 1 długi, 2 krótkie – błąd karty graficznej

Wygląda na kartę graficzną :slight_smile: Jeśli możesz pożyczyć od znajomego kartę, to sprawdź jak będzie na innej. Jaka to karta graficzna i jaki masz zasilacz?

Karta siedzi bardzo dobrze w slocie. Od zawsze jest przykrócona śrubka… Wiec to można wyeliminować kilka razy ja wyjmowałem czyściłem złącza (wyglądają jak nowe) ale to tez nie pomagało

Z pożyczaniem bedzie problem… Malo kto z moich kolegów ma stacjonarnego… Caly konfing

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W,

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

Western Digital Western Digital Black 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII

Ocz 500W

Windows 7 Ultimate 64bit

Konfig wygląda zacnie. Sprawdź jeszcze ramy. Ja z czasów Athlona XP i grafy pod AGP pamiętam podobny problem, a przyczyną okazała się uszkodzona kość RAMu.

Skanowałem jest programami startowymi takie jak Memtest86+ itp zero błędów zmieniałem sloty ramu to samo sprawdzałem czy na któreś z kosci nie wstaje komputer (mam dwie) na obydwóch nie wstawał za pierwszym razem

To bez pożyczenia bebechów chyba się nie obejdzie. Jak już komp ruszy to nic mu się nie dzieje?

niech kolega sprawdzi czy na płycie głównej nie są napuchnięte kondensatory jeżeli nie to prawdopodobnie trzeba go odkurzyć wyciągnij kartę graficzną przedmuchaj slot itp jeżeli to nie pomoże to przyczyn może być wiele od procka po płytę że pada

Komp jak juz sie normalnie włączy to śmiga strasznie dobrze żadnych błędów nawet jak sie przegrzeje to działa płynie. Na żadnym z pod zespołów nie ma ani troszkę kurzu czesto czyszczę kompa zresztą jest prawie nowy

Co do kondensatorów wyglądają jak nowe wszystkie na płycie głównej… Sprawdzałem chyba juz z 4 razy dokładnie i wszystkie sa równe.Na grafice tez sa idealne

Sprawdź też prace zasilacza, możliwe że napięcie na którejś linii jest zbyt małe/duże i to może powodować problemy z wstawaniem, a kiedy już się rozgrzeje napięcie zaczyna mieścić się w dopuszczalnych granicach i wtedy działa.

Zaraz sprawdze. Ale zastanawia mnie jeden napis w ekranie 2 biosu “AMD Data Change - Update New Data to DMI” Co on oznacza ? nic nie bylo podkręcane

masz zaktualizowanego biosa do najnowszego?

przywróć domyślne ustawienia w biosie

Próbowałem wszystko…Zaktualizowałem do F5 czyściłem cmos nic to nie daje ciagle ten napis… po aktualizacji jedynie dopisuje sie “sukces” ale po restarcie znowu ten sam napis

Z instrukcji do twojej płyty:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual_ga-ma770t-ud3p_e.pdf

Skoro karta jest czysta i się nie przegrzewa to może monitor?

Co mozna wykluczyć:

Czyli nie jest to błąd płyty, RAM, BIOS, zasilania a karta graficzna siedzi dobrze (tylko nie dizłą bo jest uszkodzona)

Monitor tez wykluczamy bo na moim rezerwowym jest to samo… Ale do czegoś doszedłem wymieniłem kabel łączący karte z LCD i przejściówkę D Sub na DVI-I i Odziwo po godzinnej przerwie komp wstał za pierwszym razem.

Lecz napis “AMD Data Change - Update New Data to DMI” jest nadal…

Ten napis to nic innego jak informacja że coś się zmieniło. To może być np. procesor którego bios nie rozpoznaje ale dotyczyć to może wszystkiego (łącznie z dyskami). Spróbuj w BIOS parametry procesora ustawic na auto (nawet jeżeli jest ustwaione tak jak być powinno)

Ok pobawiłem się w biosie ale nic to nie dało napis jest jak był…

Aktualizowałem bios,sterowniki grafiki, Co jeszcze wymaga aktualizacji ? albo co by sie przydało zaktualizować

Nie liczyłbym na softwarowe rozwiązanie tego problemu. Jeśli kombinowałeś z ustawieniami BIOSu, wgrywałeś nowy, to na tym raczej koniec. Problem wygląda wyraźnie na sprzętowy, więc musisz niestety szukać ręcznie. Możesz jeszcze przetestować inne gniazdko w domu (takie, które nie jest na tym samym bezpieczniku co to, z którego korzystasz) koniecznie z bolcem ;-), bo i takie historie znam :smiley:

Własnie dobrze ze wspomniałeś o gniazdku. Bo mam gniazdko na dwie wtyczki do jednej podłączyłem listwę (6wtyków) a do drugiego komputer… I tu jest pewne ALE to gniazdko nie ma bolca :stuck_out_tongue: mimo ze listwa ma bolce to nic to nie daje bo gniazdo ich nie ma… czy to tez moze miec jakiś związek ?

Poszukaj gniazdka z bolcem i sprawdź :smiley: