Komputer-nie włącza się

(Przemekchamerski) #1

Witam kupiłem pół roku temu komputer i mam problem. Opiszę co się stało. Podczas gry w ac brotherhood kilkakrotnie podczas dłuższej gry komputer się zacinał i wyłączał do pulpitu myślałem że to wina gry, ale do rzeczy zdarzyło się to dzisiaj. Pykam sobie a tu nagle komputer wyłączył się(nic nie piszczało nie śmierdziało, obudowa kompa ciepła ale to tak jak zawsze.) Po wyłączeniu komputera próbuje go włączyć ale nic po naciśnięciu power nic się nie dzieje zero reakcji wentylatorki i diody nie chodzą. Zdenerwowany rozbieram kompa na czynniki pierwsze. Myślałem że zasilacz ale przy drugim kompie działa. Zrobiłem pająka. Z tym że nie były podpięte dysk twardy, karta graficzna (tylko włożona w slot)Podpiąłem wszystko jeszcze raz od nowa nagle genialnie ruszyło wszystko działa. Uradowany składam, a tu dupa odpiąłem zaisilanie karty graficznej i znowu chodzi. Czy to możliwe że moja karta graficzna zjarała się. Dodam że gdy jest włożona w slot wentylatorki na niej kręcą się, natomiast gdy podłącze ją razem z kabelkami zasilania komp nie daje oznak życia. Mój komp to :

I5 2500K

Asrock p67 pro 3

Gigabyte gtx570

Zasilacz fortron aurum 600W

Proszę o pomoc.

(JNJN) #2

Zasilacz ?, płyta główna?, karta grafiki ?inne - no i chyba masz to na gwarancji - serwis.

(Przemekchamerski) #3

No własnie powędrowałem na miejsce zakupu i sklepu już nie ma zero info. Czy mogę odesłać ją bezpośredni do gigabyta czy to raczej nie realne. ?

(L2m1k3) #4

najlepiej sprawdź kartę u kogoś znajomego, tak samo zasilacz (chociaż wątpliwe żeby fortron nie dal rady, ale..) jak nie możesz, spróbuj się przejść do jakiegoś serwisu gdzie ci powinni pomoc. kiedy zdiagnozujesz czego dotyczy problem, możesz reklamować do producenta (w tym wypadku gigabyte lub fortron).

(Przemekchamerski) #5

Z kartą zaraz lecę do kolegi albo jego kartę przyniosę, JEGO ZASILACZ MOŻE TEGO NIE PRZETRWAĆ :smiley: Dzwoniłem po kilku komputerowych i w jednym zaoferowali że przyjmą kartę na reklamacje. Zasilacz działa bo gdy odepnę zasilanie karty to komputer włącza się.

-- Dodane 29.10.2011 (So) 22:00 --

-- Dodane 29.10.2011 (So) 22:02 --

Przyniosłem karte kolegi geforce gts8500 komputer odpalił ale obrazu nie było. Czy powinna ona była chodzic czy była za stara na ta płyte głowna ??

-- Dodane 30.10.2011 (N) 19:24 --

Odświeżam

-- Dodane 31.10.2011 (Pn) 20:04 --

Ok sprawa rozwiązana padła karta graficzna .można zamknąć