Komputer nie włącza się

Witam!

Komputer nie chcę się włączyć po zamontowaniu nowej płyty głównej i procesora. Świeci się tylko zielona dioda na płycie. Kabel włącznika raczej jest sprawny ponieważ po podłączeniu startej płyty głównej wszystko działa normalnie, ale jak podłącze to samo pod nową płytę nic nie daje znaku “życia” prócz zielonej diody mówiącej mi że na płycie jest zasilanie.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

To może być kilka przyczyn jeśli sam to składałeś. Może być źle założony procesor, może być nie wpięty kabel 4-8 pniowy w osobne w zasilanie procesora jak EATX 12V Power connector, bo to ze masz wpięte 20 czy 24 pin EATX Power connector. To jeszcze nic nie daje. Mogłeś przypadkiem wcześniej wyjmując ze starego komputera uszkodzić kartę graficzna lub pamięci. A często się to zdarza. Ludzie naelektryzowani lądunkiem statycznym, wystarczy dotknąć pamięć i już polecą.

Przede wszystkim odłącz wszystko od płyty jak dyski czy DVD. Zostaw tylko zasilanie Płyty 20-24 pinowe i 4-8 pinowe. Odłącz te przewodziki kontrolek dysku itp. Zostaw tylko 2 piny, załączający przycisk komputera (zasilanie płyty) . Wyciągnij kartę grafiki i pamięci.

  1. Załącz komputer, zaobserwuj czy na sekundę zakręci się wiatraczek procesora?, jeśli tak?, znaczy ze płyta dobra.

  2. Włóż kartę grafiki i jedną z pamięci, pomimo ze możesz mieć więcej, bez żadnego dysku Załącz komputer, powinien działać wiatraczek na procesorze się kręcić, jeśli się tylko zakręcił i jest martwy?.

  3. Podmień pamięci, jeśli masz inna kość.

  4. Pozostaje sprawdzić komputer na innej karcie grafiki.

  5. Wszelkie dyski, DVD jak i kabelki od kontrolek podłącz na końcu. One nie maja wpływy na działanie komputera. To są kontrolki wizualne, ładnie mruga jak dysk pracuje. Nawet bez dysku twardego, komputer powinien się uruchomić, i na ekranie pokazać ze nie jest podłączony.

Tez dla uwagi się przyda, choćby z mojego podwórka. Wysyłałam do rodziny nowy ładny zasilacz z USA. I zapomniałam z tylu przestawić napiecie ze 110V na 220V i tydzień się głowili dlaczego komputer się nie uruchamia.

:lol: :lol:

Wszystko mam podpięte , karta i RAM na 100% sprawne ponieważ mam je podpięte obecnie do innego komputera, Próbowałem metody z pozostawieniem samego procesora i podłączenia tylko dwóch kabli od zasilacza oraz kabelka włącznika ale nic to nie daje. Procesor też dobrze włożony dlatego że nie robię to pierwszy raz i delikatnie się z nim obchodzę.

To jak masz wszystko podpięte, to jak możesz sprawdzić co jest uszkodzone?. Sama naskładałam tyle komputerów w życiu, ze głowa boli. Dlatego osoby zajmujące się tym profesjonalnie, potrafią czasami przez szybkość i nie uwagę, sami cos uszkodzić. Raz zepsułam sama komputer, tak bardzo się spieszyłam dziecku zmienić kartę graficzna, ze zapomniałam odłączyć komputer od prądu. I karta sama od paluchów się uszkodziła pod napięciem. Zrób kolejno co napisałam, inaczej nie dojdziesz do sedna sprawy. Cos musi być uszkodzone. Jeśli twierdzisz ze wszystko masz okay!, to wychodziłoby, ze płyta uszkodzona. I tez tak w życiu miałam, chyba z dwiema lub trzema płytami, i to fabrycznie zapakowanymi. Odesłałam do Newegg i przysłali nową, działało wszystko super.

A czy przypadkiem nie masz na tej płycie karty graficznej zintegrowanej?. Bo jeśli jest, to najpierw podłącz monitor pod kartę na płycie, później w Bios ja wyłącz i podłącz komputer pod kartę swoją dołożoną.

:lol: :lol:

Witaj,

jaka to płyta główna? Skoro zielona dioda to pozwolę sobie wywynioskować, że jest to Asus, lecz wolę się zawczasu zapytać.

Sam kiedyś miałem podobny problem z Asusem, że świeciła się zielona dioda, lecz za nic nie szło uruchomić płyty. W moim wypadku winowajcą była źle włożona zworka od BIOSu :lol: .

Tak jest to płyta Asusa

Dodane 04.07.2013 (Cz) 18:32

Temat można zamknąć, odesłałem płytę z procesorem na reklamacji. Dziękuje za pomocne rady :slight_smile: