Komputer nie wstaje, wymiana proca

(Kreuzweli) #1

Witam!

Postawnowiłem zwięskzyc troche parametry mojego kompa, i wymienic mojego proca, celerona 2.6. Kupiłem Pentium 4, 2.8 GHZ/512/800 HyperThreading Northwood. Zainstalowałem w kompie, wysmarowałem pastą, podłączam do prądu, odpalam kompa i nic. Tzn kompa się uruchamia, wiatraczki wszystkie chodzą, ale monitor nie chce się włączyć, i nie ma tego charakterystycznego piknięcia przy włączaniu komputera. Odłączyłem zasilanie, wyjąłem bateryjke wlozylem spowrotem i nadal to samo. Wróciłem do mojego celerona, i wszysztko w porządku, komputer sie ładnie uruchomił bez zadnych problemow.

Czego to przyczyna? Czy proc (Pentium) Jest spalony? Czy może zasilacz za słaby ?

Moj konfig:

Zasilacz: Codegen 300W model 300X.

Grafa GeForce 5200FX

Płyta głowna: Procomp P4X400BD? Nie znam dokładnej nazwy modelu ale pod s478

1,5 GB RAM

HDD Samsung 80GB

pozdrawiam!

(Kabuto1378) #2

Zaktualizuj BIOS płyty głównej.

(Kreuzweli) #3

Ehh, tego się obawiałem, niemam zielonego pojęcia na ten temat. A czy w sklepie komputerowym, mogą mi zaaktualizowac BIOSa ?

(Kabuto1378) #4

Jak zapłacisz, to tak. MOże ta firma (kompletnie nic mi nie mówi) dołączyła program do aktualizacji Bios-a z pod Windows? Wtedy nic nie musiałbyś płacić. Najpierw jednak upewnij się czy ta płyta obsługuje te procesory na stornie producenta płyty.

(Kreuzweli) #5

Ja też nie mam pojęcia co to za płyta, ale zrobiłem kilka fotek, może ktoś ja rozpozna:

A to jest instrukcja, z płytą na ktorej jest chyba ten program do uaktualniania BIOSu.

Ps. moja płyta napewno obsługuje tego porcka (Pentiuma 4) bo w koncu w instrukcji obsługi płyty głownej, zalecane jest łącznie jej z Pentiumem 4 ! :expressionless: Mam jeszcze takie pytanko, czy ten pentium z zasiłkiem fortron 400w 60pfn wyrobi z karta 7300GT ?

(Kabuto1378) #6

Ten fortron powinien bez problemu dać radę. ]

Płyta nie wiadomego pochodzenia. Tak to jest jak się kupuje badziewie.

Chyba jest program do uaktualniania biosu czy jest . Zainstaluj najnowsza wersję programu Everest, powinieneś w zakładce Płyta Główna zobaczyć jaka to płyta i być może link do producenta płyty.

(Kreuzweli) #7

Okazało się ze to jednak nie wina BIOSu tylko płyty... Moja płyta obsługuje szynę pamięci 533, a ten procek ktory kupielm miał 800 na szynie, tak więc mam nowe pytanie.. :shock:

Czy moja płyta, Jetway P4X400DB, obsłuzy tego procka ? Pentium 4 2.66 GHz 512/533 Northwood (http://www.allegro.pl/item547743265_pen ... kazja.html) W instrukcji pisze mi soc takiego: Supports 400/533 MHz FSB, na celku mam 128/400, tak więc na 90% jestem pewny że ten procek bedzie pasować, ale na te 100% pewnosci potrzebna mi jest wasza pomoc.

PS. Czy między prockiem P4 2.66GHz 512/533 Northwood a P4 2.80GHz 512/533 Presscot, jest wielka róznica w wydajności? Czekam na odp

pozdrawiam!

(mati75) #8

raczej tak

(Kreuzweli) #9

Raczej? Przydała by mi się pewna odpowiedz :roll:

A co do tych prockow ? Duza roznica w wydajnosci ?