Komputer nie wykrywa Bootowanej płyty

(Boguszek) #1

:frowning: witam przed chwilą zrobiłem Bootowaną CDrom z systemem WinXP pro SP2

programem Ultimate Boot CD for Windows w wersji 3.0 wypaliłem obraz ISO w nero

wchodzę do Biosu w Sekcji Boot Device 1 urządzenia przestawiam na CD/DVD. klikam F10 Enter zapisuje zmiany kąp odpala na nowo ale Bootowana płyta CDrom nie startuje dostaje taki komunikat (Not Found) czyli nie znaleziono ;/ i nie wiem co jest proszę o jakieś wskazówki Bios to Ambios American 2003 coś takiego :]

(JNJN) #2

A sprawdź na innej płycie bootowalnej,może źle ta zrobiona i nie bootuje z niej.

(Boguszek) #3

nie mam innej Bootwanej :frowning: chyba dobrze wszystko zrobiłem bo jak uruchomie winde normalnie z dysku a potem włożę tą Botowaną do napędu to działa wiec już nie wiem :roll: a tak nie chce zadziałać

(JNJN) #4

Autorun,a bootowanie to dwa różne zagadnienia - sprawdź na innej.

(Boguszek) #5

tak jak wspomnialem jak odpalę winde z dysku działa ta płyta a tak żeby z niej odpalić jak wrazie system się zwali to nie wykrywa jej :frowning:

a173861a298f5078.jpg

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 18:36

dzięki JNJN za poradę nagram jeszcze raz przez ten program może rozwiąże to problem :? bo w Biosie jest ok ustawione :]

Złączono Posta : 01.12.2006 (Pią) 16:49

uf nareszcie dziś się dało kupiłem czystą CD-R i wypaliłem przez program wbudowany w tym programie i wszystko działa wykryło :mrgreen: pewnie coś zile jest ustawione w nero u mnie że nie wypala Bootowanej CD-R :wink: