Komputer nie wykrywa dysku

(system) #1

Witam,

zainstalowałem nowy dysk Seagate ST 3320620AS 320GB SATAII i system go ,,nie widzi" tzn. nie ma ikonki w folderze ,,Mój komputer". Natomiast manager urządzeń pokazuje ten dysk z inf., że urządzenie działa poprawnie. Sprawdzałem też w BIOSIE i funkcjonuje tam jako ,,Secondary master". System Windows Professional mam zaistalowany też na dysku Seagate 250GB tej samej serii. Co mam zrobić ,żeby mieć dostęp do tego nowego dysku?

Pozdrawiam,

Waldek

W dniu 04.07.2008 , o godzinie 21:40 został dopisany post przez waldekfortunka

Sorry, zapomniałem dołączyć mój e-mail: waldekfortunka@wp.pl

(Cosik Ktosik) #2

A w zarządzaniu dyskami został on podzielony na partycje i sformatowany?

(adam749) #3

Wchodzisz w Zarządzanie dyskami (C:\WINDOWS\system32\diskmgmt.exe) > klikasz na ten dysk (tzn na pole tego dysku) > PPM dodaj partycje i tworzysz.

(Ciupa Michal) #4

waldekfortunka ,

posłuchaj rad cosik_ktosik i adam749

a od siebie to:

zainstalowałeś stery do RAID'u??

jaka płyta główna??

jaki RAID, 0 czy 1?

(system) #5

(C:\WINDOWS\system32\diskmgmt.exe ) Gdy uruchamiam ten plik to mam komunikat: "Serwer RPC jest niedostępny." No i klapa! To samo gdy próbuję wariant: Mój komp.(PPM) ,zarządzaj/zarządzaj dyskami.Komunikat: "Nie można się połączyć z usługą Menedżera dysków logicznych.", chociaż sprawdziłem w Usługach - jest włączona.

Ps. Płyta jest: AbitAB9 Pro, sterowniki RAID zainstalowane... Oczywiście nie zostałpodzielony na partycje ani sformatowany bo go ,,nie widzę". Dzięki za dotychczasowe wsparcie, Może zaproponujecie coś jeszcze...

Pozdrawiam,

Waldek

(Cosik Ktosik) #6

Nie Masz jakiegoś syfu? Przeskanuj komputer online: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Zobacz, czy Masz w usługach włączone zdalne wywoływanie procedur.

Dysk możesz podzielić GParted

(Ciupa Michal) #7

waldekfortunka ,

masz jakieś znaki zapytania w Menedżerze urządzeń?

na co masz podłączony drugi dysk? na MA czy SL?

podziel dysk Gparted i wtedy zobacz co się będzie działo :wink:

(system) #8

cosik_cosik, gruchach, bardezo dziękuję, pomogło! Już go widzę sformatowałem i podzieliłem. Teraz wiem, gdzie szukać pomocy.