Komputer nie wykrywa dysku

Witam,

zainstalowałem nowy dysk Seagate ST 3320620AS 320GB SATAII i system go ,nie widzi" tzn. nie ma ikonki w folderze ,Mój komputer". Natomiast manager urządzeń pokazuje ten dysk z inf., że urządzenie działa poprawnie. Sprawdzałem też w BIOSIE i funkcjonuje tam jako ,Secondary master". System Windows Professional mam zaistalowany też na dysku Seagate 250GB tej samej serii. Co mam zrobić ,żeby mieć dostęp do tego nowego dysku?

Pozdrawiam,

Waldek

W dniu 04.07.2008 , o godzinie 21:40 został dopisany post przez waldekfortunka

Sorry, zapomniałem dołączyć mój e-mail: waldekfortunka@wp.pl

A w zarządzaniu dyskami został on podzielony na partycje i sformatowany?

Wchodzisz w Zarządzanie dyskami (C:\WINDOWS\system32\diskmgmt.exe) > klikasz na ten dysk (tzn na pole tego dysku) > PPM dodaj partycje i tworzysz.

waldekfortunka ,

posłuchaj rad cosik_ktosik i adam749

a od siebie to:

zainstalowałeś stery do RAID’u??

jaka płyta główna??

jaki RAID, 0 czy 1?

(C:\WINDOWS\system32\diskmgmt.exe ) Gdy uruchamiam ten plik to mam komunikat: “Serwer RPC jest niedostępny.” No i klapa! To samo gdy próbuję wariant: Mój komp.(PPM) ,zarządzaj/zarządzaj dyskami.Komunikat: “Nie można się połączyć z usługą Menedżera dysków logicznych.”, chociaż sprawdziłem w Usługach - jest włączona.

Ps. Płyta jest: AbitAB9 Pro, sterowniki RAID zainstalowane… Oczywiście nie zostałpodzielony na partycje ani sformatowany bo go ,nie widzę". Dzięki za dotychczasowe wsparcie, Może zaproponujecie coś jeszcze…

Pozdrawiam,

Waldek

Nie Masz jakiegoś syfu? Przeskanuj komputer online: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Zobacz, czy Masz w usługach włączone zdalne wywoływanie procedur.

Dysk możesz podzielić GParted

waldekfortunka ,

masz jakieś znaki zapytania w Menedżerze urządzeń?

na co masz podłączony drugi dysk? na MA czy SL?

podziel dysk Gparted i wtedy zobacz co się będzie działo :wink:

cosik_cosik, gruchach, bardezo dziękuję, pomogło! Już go widzę sformatowałem i podzieliłem. Teraz wiem, gdzie szukać pomocy.