Komputer nie wykrywa dysku

Witam. Ostatnio bios nie chciał wykryć dysku, więc go zaktualizowałem do nowszej wersji. Lecz teraz także go nie widzi. W Windowsie ten problem wygląda mniej więcej tak:

http://img525.imageshack.us/i/beztytuutid.jpg/

Sterowniki przeinstalowywałem kilkakrotnie, lecz bez skutku. Proszę o pomoc.

Dodane 30.07.2010 (Pt) 16:24

Temat nieważny.

Dysk na SATA czy IDE??

PaPuX , Temat już był nie ważny kiedy pisałeś POSTa, ale skoro zacząłeś to na screenie widać że SATA.

vason , może się podzielisz instrukcją obsługi usuwania tego błędu? zawsze może się przydać.

Właśnie w tym problem, że tego problemu nie da się rozwiązać. Wyczytałem na pewniej stronie, że jeden gość próbował 15 dysków SATA II podłączyć do 3 komputerów z wejściem na SATA I i żaden nie działał. Czyli odpowiedź jest taka, że Samsungi SATA II nie działają na interfejsie SATA I. Na innym forum wyczytałem, że dysk Samsunga był używany jako SATA 1, był to 500 GB dysk. Lecz dysku Samsung HD322HJ(320GB) nie da się przerobić na SATA I. (przerobić mam na myśli ograniczyć przez zworkę prędkość do 1,5 Gbit/s. Próbowałem zresetować bios, zmienić kable, zaktualizować bios, podpiąć do innego wejścia, instalować go w Windowsie. Nic nie podziałało, dopóki nie znalazłem forum gdzie właśnie było napisane, że dyski Samsunga nie działają na SATA I. Pozostaje mi tylko iść do sklepu i poprosić o wymianę. Wcześniej miałem WD Caviar AAKS 3200 i działał normalnie na SATA I, tylko, że od razu po kupnie miał bad sectory, co było bardzo dziwne. Otrzymując dysk Samsunga Pan dający dysk mówił, że niczym nie różni się oprócz firmy, a jednak. Nie przewidział tego, że wielu użytkowników dysków SATA II używa ich jako SATA I. Dlatego ostrzegam i pozdrawiam :slight_smile: