Komputer nie wykrywa karty nvidia geforce gts 250

Witam, przejdę od razu do rzeczy. Wchodze rano na kompa, bo naszła mnie ochota pograć sobie troszeczke. I taka to niespodzianka:

Warning!

Please reinstall/update the display driver and program

W sumie to wcisnąłem tylko ok i odpaliłem grę, ale tu kolejna niespodzianka:

Błąd inicjalizacji systemu 3D

Wymagany jest Shader Model 3.0

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej

No cóż. Przystąpiłem najpierw do reinstalacji sterowników ( z plytki ktora otrzymałem przy zakupie kompa)

Nic. Ściągnąłem zatem najnowsze sterowniki ze strony producenta ( co przy moim łączu internetowym zajelo wyjatkowo duzo czasu). Również nic to nie dało. Wszedłem więc w narzędzie diagnostyczne DirectX. W zakładce ekran ujrzałem dość fascynujące zjawisko. Otóż producent, typ mikroukładu, typ konwertera DAC, Przybl. całk. il. pamięci, monitor, przyspieszenie DirectDraw, przyspieszenie Direct3D, przyspieszenie teskturowania AGP są oznaczone jako niedostępne.

Również w tym oknie przy sterownikach są puste luki na przemian z wkurzającym zapisem “nieznany”. Kompletnie nie mam pojęcia co się stało. Co robić? Proszę o pomoc.

Cześć

Jeżeli masz możliwość sprawdź kartę na innym komputerze.

Jeżeli nie wyjmij kartę z gniazda, przeczyść styki i zamontuj ponownie. Następnie spróbuj zainstalować sterowniki.

Kuchtek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Tak, robiłem to już, wyczyściłem przy okazji calutki komputer, ale efektów brak.

Niestety, karty graficznej nie mogę nigdzie sprawdzić.

Podaj dokładniejszą specyfikację. Masz kartę zintegrowaną na płycie poza tym GTS’em?

Nie, nic poza tą. Obraz ogólnie odpala, ale przejść i 3D nie obsługuje, a jak pisałem wcześniej, sterownik karty nie wykrywa.

EDIT : Przy próbie odpalenia panelu sterowania NVIDIA wyskakuje komunikat, w którym jest napisane:

" Ustawienia ekranu NVIDIA nie są dostępne

Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA

Na wszelki wypadek nadmieniam po raz kolejny, iż jedyną kartą graficzną w moim komputerze jest właśnie ta, a wszystko jest podłączone jak trzeba.

EDIT2

Karta już działa. Zostawiłem na noc aktualizacje Windows Update i wszystko działa. Temat pozostawiam do zamknięcia.

Za rady dziękuje :smiley: , pozdrawiam :slight_smile: