Komputer nie wykrywa karty nvidia geforce gts 250

(Kuchtek) #1

Witam, przejdę od razu do rzeczy. Wchodze rano na kompa, bo naszła mnie ochota pograć sobie troszeczke. I taka to niespodzianka:

Warning!

Please reinstall/update the display driver and program

W sumie to wcisnąłem tylko ok i odpaliłem grę, ale tu kolejna niespodzianka:

Błąd inicjalizacji systemu 3D

Wymagany jest Shader Model 3.0

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej

No cóż. Przystąpiłem najpierw do reinstalacji sterowników ( z plytki ktora otrzymałem przy zakupie kompa)

Nic. Ściągnąłem zatem najnowsze sterowniki ze strony producenta ( co przy moim łączu internetowym zajelo wyjatkowo duzo czasu). Również nic to nie dało. Wszedłem więc w narzędzie diagnostyczne DirectX. W zakładce ekran ujrzałem dość fascynujące zjawisko. Otóż producent, typ mikroukładu, typ konwertera DAC, Przybl. całk. il. pamięci, monitor, przyspieszenie DirectDraw, przyspieszenie Direct3D, przyspieszenie teskturowania AGP są oznaczone jako niedostępne.

Również w tym oknie przy sterownikach są puste luki na przemian z wkurzającym zapisem "nieznany". Kompletnie nie mam pojęcia co się stało. Co robić? Proszę o pomoc.

(rgabrysiak) #2

Cześć

Jeżeli masz możliwość sprawdź kartę na innym komputerze.

Jeżeli nie wyjmij kartę z gniazda, przeczyść styki i zamontuj ponownie. Następnie spróbuj zainstalować sterowniki.

(Agatonster) #3

Kuchtek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Kuchtek) #4

Tak, robiłem to już, wyczyściłem przy okazji calutki komputer, ale efektów brak.

Niestety, karty graficznej nie mogę nigdzie sprawdzić.

(Lewanxd) #5

Podaj dokładniejszą specyfikację. Masz kartę zintegrowaną na płycie poza tym GTS’em?

(Kuchtek) #6

Nie, nic poza tą. Obraz ogólnie odpala, ale przejść i 3D nie obsługuje, a jak pisałem wcześniej, sterownik karty nie wykrywa.

EDIT : Przy próbie odpalenia panelu sterowania NVIDIA wyskakuje komunikat, w którym jest napisane:

" Ustawienia ekranu NVIDIA nie są dostępne

Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA

Na wszelki wypadek nadmieniam po raz kolejny, iż jedyną kartą graficzną w moim komputerze jest właśnie ta, a wszystko jest podłączone jak trzeba.

EDIT2

Karta już działa. Zostawiłem na noc aktualizacje Windows Update i wszystko działa. Temat pozostawiam do zamknięcia.

Za rady dziękuje :smiley: , pozdrawiam :slight_smile: