Komputer nie wykrywa karty sieciowej

Wczoraj, od tak sobie, bez żadnego powodu (internet jest *ping* internetu nie ma), komputer nie wyszukuje mi karty sieciowej.

Router działa, gdy podłączam kabel do laptopa wszystko działa bez zarzutów. Jednak gdy podłączam kabel do komputera pomarańczowa lampka się nie świeci, tak jakby kabel nie był do niczego podłączony. Gdy próbuję wyszukać nową sieć(czy jakoś tak ) w komputerze, nic sie nie wyświetla. Wczym może tkwić problem ?

Laptop : Dell Latitude D620, Windows XP Professional, 1.83GHz, 987 MHz, 0,99 GB RAM

Karta: Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit C

Komputer : Acer Aspire M3800, 320GB HDD, 3GB RAM

Sieciówka widoczna w menadżerze urządzeń?

No właśnie nie.

A czy masz jakieś wykrzykniki tam, lub czy coś pojawia się podczas próby wyszukania nowego sprzętu?

Nic, mimo czekania jakieś 20 min.

Czy ta karta jest na płycie głównej czy na złączu PCI?

A jak mam to sprawdzić ?

Zrób zdjęcie

Hej,

Na początek odinstaluj Hamachi - program lubi sprawiać przeróżne problemy. Podaj dokładną nazwę płyty głównej (pomocny będzie program Speccy bądź CPU-Z) bądź dokładny model komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Acer Aspire M3800

Płyta: Acer EG43M

Możesz sprawdzić jak sprawa wygląda na Linuks Live CD?

Hej,

  • A możesz pokazać, jakie karty są widoczne w zakładce karty sieciowe w programie Speccy?
  • Próbowałeś odinstalować Hamachi?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

Odinstalowałam Hamachi, w zakładce karty sieciowe w programie Speccy nie ma nic.

Hej,

  • Sprawdź, czy karta jest w BIOS’ie włączona?
  • Czy w czasie uruchamiania komputera migają na niej jakieś diody?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

OK, problem rozwiązany, okazało się, że miałam uszkodzoną kartę sieciową i trzega było ją wymienić.