Komputer nie wykrywa monitora


(Deluks1980) #1

Witam.

Komputer mam już spory okres, ale właściwie dopiero dziś zaczął się poważny problem - otóż po odłączeniu komputera (przeprowadzka) chciałem ponownie go podłączyć, i tu tkwi problem, gdy podłączam kabel od monitora, komputer w ogóle nie reaguje, monitor się nie włącza (dotychczas włączał się zawsze z komputerem), po prostu jest jakby w stanie spoczynku, próbowałem podpinać 3 monitory, żaden nie działa - gdy podłączę te monitory do laptopa działają poprawnie.

W czym może tkwić problem? Domyślam się, że to wina karty graficznej?

Jestem w takiej sytuacji bez radny, ponieważ komputer ma założone plomby, których nie mogę zerwać ponieważ mam jeszcze gwarancję - nie chcę na razie oddawać komputera do serwisu ponieważ musiał bym jechać aż do Wrocławia , co nie jest mi teraz na rękę.

Liczę na szybką i fachową pomoc,

pozdrawiam.


(Julek94) #2

bez rozbierania kompa nie da sie nic zrobić! Jeśli monitory są na 100% sprawne to prawdopodobnie karta graficzna mogła sie wysunąć lub ulec uszkodzeniu. Lecz to może być wszystko, płyta główna zasilacz itp. Komputer wydaje jakieś dzwięki?


(Eminem333) #3

deluks1980 mogła Ci się pamięć zawiesić w komputerze i też ci monitor nie będzie restartował. Zresetuj bios w kompie i zobacz czy będzie działało

darkvolfer jak długa masz ten komputer również podejrzewam coś z kośćmi od pamięci komputer tak popiskuje gdy jest jej brak