Komputer nie wykrywa nośnika!

Cześć. :wink: Dzisiaj od ok. 8 nie działa mi internet (Neostrada - Livebox). Zadzwoniłam do pomocy technicznej. Niestey nic mi nie pomogli. Próbowałam już wszystkiego, i nagle wpadałam na pomysł, żeby podłączyć dawny komputer. Podłączyłam adapter itp. I internet działa! A na nowszym komputerze nie! Posiadam Kasperskiego, nie mam wirusów, ani żadnego syfu. Wiecie może co jest przyczyną? Dodam, że przeinstalowywałam już nawet sterowniki Liveboxa… Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam. :slight_smile:

Zobacz czy Kaspersky nie dodał adresu IP livebox’a na liste zakazanych miałem kiedyś taki przypadek

prawdopodobnie jest to w połączeniach w sieci teraz nie powiem dokładnie bo to było dawno jeżeli dodał to zaznacz ten adres i dodaj do strefy zaufanej.

Sprawdź firewall w Kasperskym bo on lubi blokować neta.

Karta sieciowa w kompie normalnie działa?

dokładnie jak napisał użytkownik rogacz:)

Karta sieciowa działa normalnie. Kaspersky nie blokuje. Dodam, że wczoraj miałam tak, że Livebox wyłąćzał się na 5-10 min., a potem nagle się włączał. W tym programie sieciowym dla Livebox mam dwie neostrady (jedna moja, a druga nie wiem), i jakiś HOME. Facet z pomocy technicznej powiedział, że mam podłączyć Liveboxa kablem USB, i zmienić kanał (bo te dwie neostrady są na tym samym - 10) z 10 na np. 5. Zmieniłabym jakbym wiedziała jak. Wie ktoś może.? :slight_smile:

Dodane 19.11.2009 (Cz) 13:26

Na 100% jest to winna komputera. ;/ I nie wiem co teraz zrobić, bo nie wiem w czym problem! ;/ Zadzwoniłam jeszcze raz do Pomocy Technicznej, i facet kazał wejść w: Start - Uruchom - cmd - ipconfig - enter. I pokazuje, że nośnik jest odłączony, choć adapter jest podłączony! Zainstalowałam drugi raz sterowniki, ale instalacja zawsze kończy się nie powodzeniem. A na drugim komputerze wszystko jest ok! Co zrobić, żeby naprawić ten problem? Proszę o pomoc.