Komputer nie wykrywa nowej kosci RAM

witam, kupiłem nowa pamięć RAM 512, po włożeniu jej do komputera wogole jej nie wykrwa. wyjolem stara a zostawiem nowa i dzialala, gdy komputer sie uruchamiale podczas testowania pamieci bylo 524 Mb a gdy wlozylem moja stara do srugiego slotu dalej bylo 524 Mb moze ktos wie o co chodzi?? czemu nie ma 1GB??

Podaj model płyty głównej oraz jakie to są pamięci? Robiłeś reset biosu, przywracałeś w nim ustawienia standardowe? Czy robiłeś aktualizację biosu?

Spróbuj przełożyć pamięć do innego slotu .

pamiec z Goodram DDR 512 Pc 3200 CL3 400 Mhz x 2 (jedna stara jedna wlasnie nowa) a plyta EcS k8 nForce3 A939

z biosem nic nie robilem

sprawdź pamięci bo mogą być zepsute albo w innym kompie z płytą obsługującą te ramy zakładam że obydwie kości mają takie same parametry lub sprawdź w serwisie.

Zresetuj BIOS zworką na płycie głównej. Szukaj jej pod nazwą CLEAR_CMOS lub CLR_CMOS itp. Potem wejdź do biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane (Load Optimized Defaults).

jak sie wlacza komputer to laduje sie 524 ale pisze dual chanel, a jak mialem jedna kosc to pisalo single chanel a sciaglemprogram spu-z i mam takie cos

beztytuuxk0.th.jpg

tu ci pisze ze masz 1gb ram

Widocznie bios Ci nie widzi na początku , albo źle patrzysz.

Masz 1 GB