Komputer nie wykrywa podłączonego kabla sieciowego


(Bighoolsik) #1

Witam. Jak wyżej: problem polega na niewykrywaniu kabla. Problem zaczął się ok 30 min. temu. Grałem w LoL'a, gdy wypadł mi kabel z gniazda. "ok, zdarza się" pomyślałem (i nieźle się wkurzyłem :P) ale zdziwienie przyszło jak po ponownym podłączeniu komunikat dalej uparcie twierdził że kabla nie ma. Pomyślałem że kabel się skopał, ale na innym kompie wszystko działało. Chętnie podam potrzebne informacje. 1. komp to starszy laptop Fujitsu siemens z winndowsem xp, a drugi to netbook z vistą. Z góry dziękuję za pomoc.


(jimasek) #2

Możliwość uszkodzenia karty sieciowej.


(Bighoolsik) #3

tak z chwili na chwilę?? Jak to sprawdzić??


(jarekm26) #4

zapewne uszkodziło sie gniazdo, jeśli kabel został wypruty z niego…


(Agatonster) #5

Hoolser ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Bighoolsik) #6

w sumie nie został wypruty tylko się wysunął, bo ten “thing” który trzyma kabel na miejscu złamał się już dawno, podpieram go husteczkami XD


(jarekm26) #7

znaczy wtyczka na kablu jest popsuta ? jeśli tak to trzeba nowa wtyczkę zamontować…

jeśli gniazdo nie trzyma wtyczki, to trzeba będzie zamontować nowe gniazdo w laptopie…


(Bighoolsik) #8

wtyczka była dobra do dzisiaj (dawała neta), mimo że ten dynks do jej trzymania się przełamał x m-cy temu. gniazdo?? sam nie wiem, jeszcze dzisiaj było sprawne, dopiero po tym wysunięciu. Ale to znaczy że wykluczacie sprawy systemu??