Komputer nie wykrywa poprawnie karty graficznej

(Tazzu) #1

Witam.

W związku z tym, że sprawiłem mojemu komputerkowi wakacyjny prezent - nową kartę graficzną postanowiłem moją starą sprzedać koledze. Ma trochę stary komputer, nie ma zamiaru go jakoś specjalnie wymieniać - woli kupować używane części po mnie :smiley: Karta graficzna to ASUS HD 5450 SILENT 1GB. Wykręciliśmy, wyjęliśmy starą (ASUS X550) i włożyliśmy nową, pozakręcaliśmy, wszystko dobrze powpinaliśmy i uruchamiamy komputer - brak jakiejkolwiek reakcji na monitorze. Strzelam, że ma za słaby zasilacz. Tutaj reszta specyfikacji kolegi:

Intel Celeron 2.66GHz

1.6GB RAM

Windows XP

Nazwy zasilacza dokładnie nie pamiętam - coś tam High Quality.... 300W (jak będę u niego to zerknę na nazwę).

Próbowaliśmy wszystkich wariantów - z odinstalowanymi starymi sterownikami, bez odinstalowanych, przez wejście VGA (D-Sub), przez adapter przez DVI. Proszę o pomoc :smiley:

(sadaj72) #2

Karta potrzebuje mało prądu więc to raczej nie problem z zasilaczem.

Płyta pewnie posiada pcie 1.1 a karta pcie 2.0, niestety czasami zdarzają się problemy z kompatybilnością.

(Pablo_Wawa) #3

Jak masz taką możliwość, to weź do kolego swój zasilacz, podłącz pod niego jego komputer i sprawdź - tak będzie najprościej (ale Ty się trochę napracujesz).

P.S. Ewentualnie szybko zmieniaj płytę główną, bo kolega czeka... :slight_smile:

(Tazzu) #4

Mam jeden zbędny zasilacz na stanie - kiedyś nawet próbowaliśmy podpiąć do jego komputera, ale zabrakło jednej wtyczki do płyty głównej - była jedna długa i zaraz obok niej mała, kwadratowa - tej kwadratowej w nowym zasilaczu właśnie brakowało. Woleliśmy nie narażać komputera :smiley:

Ewentualnie jak będę u Niego to obczaimy nazwę jego płyty głównej, wtedy będzie wszystko jasne :smiley:

(Dimatheus) #5

Hej,

Koniecznie uzupełnij informację o posiadanej płycie głównej. Pomóc w tym mogą programy: Speccy czy HWiNFO.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Tazzu) #6

Już nie ważne, bo sprzedałem kartę drugiemu koledze :smiley:

Dzięki za pomoc.