Komputer nie wykrywa sieci

Witam,

korzystam z modemu kablowego, wcześniej sieć miałem z tego modemu poprzez usb - teraz jednak zdecydowałem się użyć karty sieciowej nabytej wraz z nowym sprzętem. No i tu mam problem.

Kartę sieciową mam zintegrowaną Realteka - no i pięknie wykrywa ją sam XP, instaluje sterowniki - żadnych konfliktów. Zainstalowałem też stery od producenta ale nic to nie zmienia. Problem w tym że jak podłączę do niej kabel sieciowy z modemu to nie ma komunikacji modem-karta -po prostu komputer nie widzi sieci a modem komputera (lampka aktywności PC na modemie nie miga jak zwykle).

Kabel jest okej bo próbowałem na drugim i jest to samo. System też ok, bo kiedy podpiąłem laptopa z Vistą to także sieci nie widzi mimo wszystkich sterów. W BIOSie obsługa karty sieciowej także włączona.

Naprawdę nie wiem co jest grane, zwykle z takimi rzeczami nie ma problemu. Proszę o pomoc.

Do połączenia dwóch komputerów bez switch-a powinieneś użyć kabla skrosowanego. Może tu tkwi problem?

Sprawdź w instrukcji modemu jakiego kabla powinieneś użyć. Może powinieneś ustawić statyczne IP, różnie to jest z modemami.

Czytaj instrukcję albo podaj więcej szczegółów.

No więc tak:

z kablem sprawa wygląda tak że użyłem kabelka dołączonego standardowo do tego modemu czyli zwykłego kabla sieciowego.

Natomiast IP mam już przyznane statyczne. Jest okej kiedy modem łączę przez kabel USB, sprawa sie sypie kiedy chcę użyć kabla sieciowego. Wtedy zero łączności z netem.

Jeśli chodzi o sprawy hardware’owe to mam jedną nie do końca jasną sprawę sprzętową - mianowicie nie mogę znaleźć sterownika do jakiegoś kontrolera magistrali, instalowałem cały set sterowników na płytę główną ale tu dalej pisze brak sterownika. Może to ma jakiś wpływ. Dokładną nazwę urządzenia będę mógł podać jak wrócę z pracy wieczorem ale z tego co pamiętam był to jakiś kontroler magistrali właśnie. Aczkolwiek stery do karty sieciowej są bez zarzutu.

Modemy kablowe są konfigurowane zdalnie przez operatora.

Zgłosiłeś chęć zmiany z USB na sieciówkę ? U mnie trzeba tak robić.

Masz rację, w moim przypadku także trzeba było to zrobić. Niestety po przypisaniu połączenia do ID karty sieciowej dalej występuje problem z komunikacją modem-komputer.

Jest to tym bardziej dziwne że sterowniki do karty sieciowej system zainstalował mi “z marszu” - nawet nie pozwalał na ich uaktualnienie twierdząc że te są okej. Brak mi więc zupełnie pomysłów gdzie może leżeć problem.