Komputer nie wykrywa wszystkich ramów

posiadam fujitsu siemens amilo li1718, jest to laptop który zakupilem w sklepie z seryjnie zamontownym 1 gb ram w dwóch kosciach po 512mb acz kolwiek opisany był iz moze pracowac z max 2gb ram, aktualnie zamontowalem w nim wczesniej wspomniane 2 gb ram w dwóch kosciach po 1 gb karzda jak sie okazalo kommputer nie wykrywa 2 gb lecz jak wczesniej tylko 1gb, zamiana kosci ngniazdami nie pomogła wkładalem tez kazda z osobna i napewno sa sprawnenie mam pojecia czego to moze byc wina, czy moze ktos z was miał podobny problem z takim lub innym komputerem i wie jak mu zaradzic jesli tak prosze o pomoc z gury dzieki

A jakie to ramy?

sa to ramy firmy kingston

Ale to są DDR2? czy jakieś inne? Najlepiej podaj parametry.

Kingston SO-DIMM 1GB DDR2 667MHz CL5 (KVR667D2S5/1G)

ja tez kupiłem ramy tej firmy , tez po 1 gb , i też mam problemy - co prawda komp widzi całe 2 gb ale po paru lub parunastu min. wyskakuje niebieskie dosowski ekran ,że pojawił sie błąd i komp się resetuje:( tez nie wiem co z tym zrobić:(

a miales jakies problemy na poczatku po włozeniu ramów do kompa z tym zeby komp je wykrył? bo jak mówisz w tej chwili masz problemy ale wszystkie ramy sa wykrywane. na jakim systemie pracujesz Xp, vista czy cos innego bo ja problem mam na obydwóch wymienionycz systemach:-(

na poczatku jak je wsadziłem to po paru minutach po zalogowaniu syst, Xp wyskoczył ten niebieski ekran i się komp samoczynnie zresetował , i tak mam cały czas , ale tryb awaryjny chodzi bezbłednie , tylko normalny win. ma te problemy , sformatowałem cały system i wgrałem na nowo i znowu to samo , nie rozumiem, i znwu na awaryjnym działa , a jak wsadzam stare ramy to wszystko jest bez zarzutów . No i co najważniejsze komp widzi wszystkie ramy ( i w win, i w Biosie) ale coś się gryzie , tylko nie wiem co i nie wiem co z tym zrobić:(