Komputer nie wykywa podlaczonej drukarki Hp

Mam drukarkę Hp Photoshmart C4280 i kiedy chciałam coś wydrukować komputer nie znalazł urządzenia wczoraj wszystko było ok a dzisiaj nagle nie działa. Odinstalowałam program do hp i zainstalowałam od nowa i nadal nie działa. Już nie wiem co mam robić? Proszę o rady.

Jak nie znalazł połączenia to możliwe że odłączył się kabel z drukarki. Zobacz czy wszystko jest dobrze podłączone. Spróbuj wyłączyć ten kabel i podłączyć go jeszcze raz. Powinien wyskoczyć komunikat, że wykryto sprzęt. Ewentualnie Panel Sterowania -> Drukarki i faksy -> dodaj drukarkę.

Ja mam urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet F2180. Też miałem spore kłopoty z tym urządzeniem. Według mnie powinieneś zainstalować jeszcze raz drukarkę, ale najpierw musisz wyłączyć zaporę i antywirusa. Dobrze by było także przed instalacją wyczyścić cały folder %temp% (albo tyle, ile się da). I powinno się udać. Jak oczyścić folder %temp% ? START > URUCHOM > %temp% i usuwasz tyle plików ile się da. W moim przypadku programem do usuwania śladów aktywności usuwałem plik odpowiedzialny za ustawienia programu obsługującego urządzenie wielofunkcyjne - CENTRUM OBSŁUGI HP. Teraz korzystam tylko z CCleaner i jak do tej pory nie zawiódł mnie (nie usunął nic, co jest potrzebne). Gdyby dalej były kłopoty, to na stronie HP Polska jest czat dla zarejestrowanych użytkowników HP. Bardzo mi to pomogło!!

Oczywiście zastosuj najpierw uwagę o sprawdzeniu podłączenia drukarki.

sprawdziłam kabel podłączałam i odłączałam kilka razy i nic. spróbuje jeszcze twojej rady florka mam nadzieje ze się uda:(

lina21 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nic nie działa próbowałam już wszystkiego :-x :-x odinstalowałam powyłączałam wszystko co się dało i zainstalowałam jeszcze raz i nic nadal nie ma odbioru drukarki! !!

Dodane 14.03.2009 (So) 20:18

nikt naprawdę nie ma pojęcia jak to naprawić? drukarka jest mi niezbędna a jak na razie mogę tylko kserować :frowning: . Bardzo proszę o jakieś rady ![-o<

Jak jest na gwarancji, to próbowałbym z tego skorzystać. Mnie też nic nie przychodzi do głowy. No jeszcze ten czat z pracownikiem HP Polska. Jeszcze sprawdziłbym, czy działa z innym komputerem.

:smiley: :smiley: :smiley: problem naprawiony:D:D gdyby ktoś miał taki sam oto rozwiązanie 1 odinstalować oprogramowanie hp , 2zainstalować sterowniki do hp, 3 zresetować komputer, 4 zainstalować od nowa oprogramowanie hp , 5 zaktualizować oprogramowanie. Wszystko należy wykonać w podanej kolejności inaczej nic z tego nie wyjdzie. :smiley: =D>

Dodane 22.03.2009 (N) 14:11

ps: sterowniki najlepiej pobrać z hp Polska