Komputer nie wyłącza się ani nie resetuje

Cześć wszystkim. Mam taki oto problem z moim (nowym!) komputerem. Stało się tak nagle. Mianowicie, po zamknięciu systemu bądź zresetowaniu (obojętnie czy ‘myszką’ czy ‘ręcznie’) system się zamyka, monitor wyłącza a buda dalej pracuje, wtedy muszę wyłączyć go 8-sekund albo listwą. Tak samo jak resetuję kompa, system nie chce wstać ponownie a buda pracuje.

Reasumując, po wyłączeniu systemu, komputer pracuje dalej (tzn. wentylatory jak sadzę) a system jest wyłączony. Wcześniej wszystko było w porządku (ponad 3 mc)

Żeby nie było, że nie szukałem rozwiązań to znalazłem że funkcja ACPI ma być włączona w biosie i tak owa jest enabled, suspend mode na auto, poza tym wróciłem do standardowych ustawień co też nie pomaga.

Thanks in advance.

// Znalazłem jeszcze takie coś:

http://support.microsoft.com/kb/927393/pl

i tam jest napisane:

Wcześniej wszystko było dobrze a teraz bios jest za stary dla Visty tak? śmieszne, co może być przyczyną, albo inaczej jak się tego pozbyć? Dodam, że mam zainstalowane dwie takie same Visty, czyli 2 systemy są i wszędzie jest to samo niestety

Spróbuj wyłączyć acpi w windzie albo reinstalacja systemu ale to w ostateczności pokombinujemy jeszcze z tym.

Już wyłączałem ACPI w biosie i nie pomogło

Chodziło mi o Windowsa. wyłącz hibernacje

Dziękuje bardzo Revolver0 , pomogło ;D

Dla mniej zorientowanych i na przyszłość podam, że aby wyłączyć hibernację należy:

uruchomić konsolę czyli cmd.exe z uprawnieniami admina i wpisać polecenie: powercfg -h off

(* analogicznie on włącza hibernację z powrotem)

Jeszcze raz dzięki.