Komputer nie wyszukuje aktualizacji na świeżo zainstalowanym systemie

Witam, mam taki nietypowy problem. Komputer po świeżej instalacji Windows nie wyszukuje aktualizacji. Proces svchost obciąża procesor w 50%, a sam proces ma rozmiar 1,5GB. Wiem że w google jest mnóstwo podobnych tematów, ale ten problem jest nie typowy. Dzieje się to na laptopie Lenovo Ideapad Y510 (tym starutkim :wink: ) Problem jest o tyle dziwny, że występuje nie zależnie od systemu operacyjnego. Próbowałem Viste x86 x64 oraz Windows 7 x86 i x64. Zaraz po zainstalowaniu najnowszej wersji klienta Windows Update, komputer szuka aktualizacji w nieskończoność i bez skutku. Na Windows 10 działa, ale nie chcę używać ponieważ nie mam licencji. Rearm wersji Enterprise też nie działa dlatego w gre wchodzi Vista albo 7.

Oto co już próbowałem: wymiana karty WiFi, wymiana dysku, podpięcie do routera przez kabel, instalacja Windows z różnych płyt (zawsze są to oczywiście obrazy z MSDN). 

Laptopa dostałem z uszkodzoną płytą główną. Kupiłem płytę na ebayu, wrzuciłem do niej najmocniejszy proco jaki miałem (T9300) i myślałem że od taki laptopik sobie będzie, a tu lipa bo nie działa Windows Update. Czy ktoś ma jakieś pojęcie jaka może być przyczyna nieskończonego wyszukiwania aktualizacji w moim przypadku? Wymienie jeszcze procesor na T7500. Może tutaj tkwi przyczyna że chipset Intel 965 nie daje sobie rady z 45nm Penrynem jakim jest T9300 i trzeba mu dać staruszka Meroma ?

Daj mu czas, tak to teraz właśnie wygląda - od czasu wydania W10 aktualizacja W7 potrafi trwać wieki.

Albo użyj http://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html - w mojej ocenie znacznie szybciej wszystko leci niźli poprzez Windows  Update :stuck_out_tongue:

Miałem to samo, Win7 szukał aktualizacji i zajęło mu ponad godzinę zanim pojawiła się lista aktualizacji. MS “uczy” użytkowników cierpliwości :wink:

Nie, Microsoft coraz bardziej agresywnie “ciśnie” użytkowników do przesiadki na W10.

Wymiana cpu nic nie dała. Było to oczywiste, ale tonący brzytwy się chwyta. Nadal wyszukiwanie aktualizacji trwa tydzień. Ustawię go na noc. Włączę przechodzenie w stan uśpienia po dwóch godzinach, zobaczymy wtedy. Najzabawniejsze jest to,  że dzieje. się tak zarówno na Viście jak i Windows 7. Nigdy nie bawiłem się tym WSUS. Sprawdzę jak wrócę z pracy. W przypadku Windows 7 akcja się dzieje po zainstalowaniu service pack 1. Goły RTM instaluje aktualizacje do momentu zainstalowania SP1 Później juz problem. Gdy zainstaluje Windows 7 ze zintegrowanym sp1, system również nie wyszukuje aktualizacji. Padaczka

@abrakadabra77

Szefie, dzięki bardzo za tą solucję. Żeby działało, przed procesem instalacji aktualizacji musiałem wyłączyć kompletnie usługę Windows Update, gdyż w fazie sprawdzania aktualizacji które mają być zainstalowane przez skrypt, problem się powtarzał. Proces svchost miał milion mega, i dławił procesor :wink: Teraz już jest ekstra. Po zainstalowaniu paczki z WSUS, komputer wyszukuje aktualizacje bez problemu. Dzięki chłopaki. Temat do zamknięcia.