Komputer nie wyszukuje aktualizacji na świeżo zainstalowanym systemie

(IrasDeeJay) #1

Witam, mam taki nietypowy problem. Komputer po świeżej instalacji Windows nie wyszukuje aktualizacji. Proces svchost obciąża procesor w 50%, a sam proces ma rozmiar 1,5GB. Wiem że w google jest mnóstwo podobnych tematów, ale ten problem jest nie typowy. Dzieje się to na laptopie Lenovo Ideapad Y510 (tym starutkim :wink: ) Problem jest o tyle dziwny, że występuje nie zależnie od systemu operacyjnego. Próbowałem Viste x86 x64 oraz Windows 7 x86 i x64. Zaraz po zainstalowaniu najnowszej wersji klienta Windows Update, komputer szuka aktualizacji w nieskończoność i bez skutku. Na Windows 10 działa, ale nie chcę używać ponieważ nie mam licencji. Rearm wersji Enterprise też nie działa dlatego w gre wchodzi Vista albo 7.

Oto co już próbowałem: wymiana karty WiFi, wymiana dysku, podpięcie do routera przez kabel, instalacja Windows z różnych płyt (zawsze są to oczywiście obrazy z MSDN). 

Laptopa dostałem z uszkodzoną płytą główną. Kupiłem płytę na ebayu, wrzuciłem do niej najmocniejszy proco jaki miałem (T9300) i myślałem że od taki laptopik sobie będzie, a tu lipa bo nie działa Windows Update. Czy ktoś ma jakieś pojęcie jaka może być przyczyna nieskończonego wyszukiwania aktualizacji w moim przypadku? Wymienie jeszcze procesor na T7500. Może tutaj tkwi przyczyna że chipset Intel 965 nie daje sobie rady z 45nm Penrynem jakim jest T9300 i trzeba mu dać staruszka Meroma ?

(bachus) #2

Daj mu czas, tak to teraz właśnie wygląda - od czasu wydania W10 aktualizacja W7 potrafi trwać wieki.

(abrakadabra77) #3

Albo użyj http://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html - w mojej ocenie znacznie szybciej wszystko leci niźli poprzez Windows  Update :stuck_out_tongue:

(Nexu) #4

Miałem to samo, Win7 szukał aktualizacji i zajęło mu ponad godzinę zanim pojawiła się lista aktualizacji. MS “uczy” użytkowników cierpliwości :wink:

(bachus) #5

Nie, Microsoft coraz bardziej agresywnie “ciśnie” użytkowników do przesiadki na W10.

(IrasDeeJay) #6

Wymiana cpu nic nie dała. Było to oczywiste, ale tonący brzytwy się chwyta. Nadal wyszukiwanie aktualizacji trwa tydzień. Ustawię go na noc. Włączę przechodzenie w stan uśpienia po dwóch godzinach, zobaczymy wtedy. Najzabawniejsze jest to,  że dzieje. się tak zarówno na Viście jak i Windows 7. Nigdy nie bawiłem się tym WSUS. Sprawdzę jak wrócę z pracy. W przypadku Windows 7 akcja się dzieje po zainstalowaniu service pack 1. Goły RTM instaluje aktualizacje do momentu zainstalowania SP1 Później juz problem. Gdy zainstaluje Windows 7 ze zintegrowanym sp1, system również nie wyszukuje aktualizacji. Padaczka

(IrasDeeJay) #7

@abrakadabra77

Szefie, dzięki bardzo za tą solucję. Żeby działało, przed procesem instalacji aktualizacji musiałem wyłączyć kompletnie usługę Windows Update, gdyż w fazie sprawdzania aktualizacji które mają być zainstalowane przez skrypt, problem się powtarzał. Proces svchost miał milion mega, i dławił procesor :wink: Teraz już jest ekstra. Po zainstalowaniu paczki z WSUS, komputer wyszukuje aktualizacje bez problemu. Dzięki chłopaki. Temat do zamknięcia.