Komputer nie wyszukuje sieci wifi

Witam,

Mam problem z laptopem asus seria f5 karta sieciowa Atheros. Szukałem trochę w sieci ale nie znalazłem odpowiedzi więc proszę o pomoc.

Po reinstalacji systemu chciałem zainstalować sterowniki, na początku od karty sieciowej. Sterownik zainstalował się ale nie wykrywa żadnej sieci. Myślałem że sterownik który pobrałem ze strony asusa jest od złego modelu (laptop nie jest mój, nie ma na nim konkretnego modelu więc strzelałem z doborem sterownika) spróbowałem więc zainstalować grafikę i audio, te chodzą bez problemu. Co zrobić żeby wykrywało sieci?

Jeśli możecie mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Prosiłbym o w miarę dokładny opis krok po kroku :slight_smile:

miodek2121 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może zacznij od rozpoznania, jaki masz model laptopa… Prawym na Mój komputer i Właściwości…

Czy aby na pewno nie mozesz odczytać modelu laptopa z naklejki pod spodem?

Pod spodem mam 3 naklejki,1 od windowsa, 2 czarna na której są tylko znaczki i 3 która się wytarła i chyba na niej powinna być nazwa komputera.

Sprawdziłem w moim komputerze i tam nie ma nic o modelu, jedynie nazwa komputera na którą składają się cyferki i literki nie układające się w żadne konkretne słowo.

W tej sytuacji radzę wejść na stronę: http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl i na niej uruchomić Kreator Nawigacji (jest przycisk mniej więcej na środku strony). To powinno pozwolić dotrzeć do właściwego oprogramowania. Niestety, trzeba to wykonać z tego laptopa, dla którego szukasz sterowników. Najlepiej kartą sieciową przewodową (Ethernet).

ok, to bardzo przydatna rzecz tylko że działa dopiero po połączeniu z internetem a ja mam z tym problem

Ze sterownikami do ethernetu nie próbowałem ale zobaczymy czy to zadziała.