Komputer o przenośnej budowie ze stacjonarną "bazą"


(Arn Poznan) #1

Mam laptopa, który - mówiąc szczerze... sypie się. Technicznie (parametry) jest wystarczający, ale wentylacja czy stan zewnętrzny (m.in. odrywająca się ładowarka, pękający ekran, odpadająca klapa...) skutecznie odniechęcają mnie od korzystania z niego. Mam jeszcze komputer stacjonarny, który działa wzorowo, ale - częściej siedzę przy laptopie - wygodniejszy :wink:

No więc wpadłem na taki mały pomysł: otóż, jeśli wykonałbym (ze sklejki i listewek) obudowę typu laptopowego, zawierającą ekran, klawiaturę i myszkę, a całą konstrukcję podłączyłbym do pobliskiego stacjonarnego... jak myślicie, byłoby to dobre rozwiązanie?


(Angelo_7) #2

Dobre rozwiązanie? Monitor+klawiatura+myszka w jakiejś sklejce podłączone z komputerem stacjonarnym? Jak chcesz to połączyć? przecież to nie będzie w ogóle mobilne i do tego raczej wygodne w użytkowaniu też nie będzie.


(Arn Poznan) #3

Bardziej chodzi o to, iż obok komputera stacjonarnego mam o wiele wygodniejsze miejsce na laptopa. Myślę, iż zwykłe kable by nawet z zapasem sięgnęły :wink:


(Marcin260) #4

Chyba sam wiesz najlepiej czy byłoby to dobre rozwiązanie dla Ciebie i czy byłoby to wygodne. Jeśli chcesz się bawić w takie coś to pozostaje nam czekać tylko i wyłącznie na jakieś fotki z efektem Twoich prac.


(Drobok) #5

Jeśli masz zdolności manualne, weź kup kabel z odpowiednią ilością przewodów dołącz na jego końcu wtyczki do urządzeń w sklejce, będzie bardziej mobilne ;]


(Witkacy75) #6

Były już tego typu próby - z różnym skutkiem.

Zobacz sobie np. na You Tube, nie będę podawać linków, są ich dziesiątki.

Poszperaj, podpatrz - a nóż a widelec jakiś pomysł przypadnie Tobie do gustu :slight_smile:


(Arn Poznan) #7

Witkaczu, ale hasło jakieś mógłbyś podpowiedzieć :wink:

Bardziej chodziło mi o opinię, czy dużo przy takiej konstrukcji będzie jakiś problemów natury informatycznej.


(Drobok) #8

Jeśli kable będą oryginalne nie, o ile nie przegrzejesz monitora ;]