Komputer odpal sie tylko z pozycji biosu

Witam . Od niedawna moj asus vivopc odpala się tylko z pozycji bios i nie chce uruchamiac systemu prosze o fachową poradę . Nadmienie tylko bo nie wiem czy to ma jakis zwiazek  że także ma problem z uruchomieniem się guzikiem zasilania pomaga wtedy wyjecie kabla zasilajacego od zasilacza  i ponowne właczenie guzika power

To, że pmaga ponownie podłączeniae kabla może oznaczać problem z zasilaczem albo uszkodzona płytę główną. Sprawdź czy kondensatory na niej dobrze wyglądają. Można też spróbować zresetować bios zworką na płycie.

Konkretnie co się dzieje po włączeniu komputera? Są jakieś dziwne dźwięki? Jest jakiś komunikat np o braku zainstalowanego systemu na dysku i czy w ogóle komputer wykrywa poprawnie dyski? Być może coś z windowsem się stało, tryb awaryjny działa?

@SZU580 Na forum piszemy w języku polskim, dlatego proszę poprawić pisownię z zastosowaniem polskich liter, w przeciwnym razie temat trafi do kosza.

Żadnych dźwieków nie słyszę a system dopiero co świeżo zainstalowany  urządzenia nie mogę rozebrać bo jest na gwarancji  więc nie sprawdzę kondensatorków