Komputer pada ale trzeba wyłączyć zasilanie aby uruchomić

Witam wszystkich i proszę o radę co może być za przyczyna komputer pada bez jakiejkolwiek zasady czyli np w czasie bezczynności też jak się wyłączy to normalnie z guzika go nie można włączyć trzeba odłączyć zasilanie żeby zasilacz jakby się rozładował odczeka np 30 sek. aż myszka zgaśnie i wtedy go odpalic normalnie . Zawiozłem go na gwarancji i nie stwierdzono usterki ale problem nadal istnieje dzięki wszystkim z góry za pomoc

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Podaj odczyt napięć z Biosu.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

Sprawdź kondensatory na płycie głównej (efekty niepożądane): spuchnięte lub wylane kondensatory

Może nie kręci się wentylator na procku i sie za bardzo nagrzewa. Ja tak miałem i musiałem wymienić chłodzenie, może banalne ale to pierwsze co mi przyszło do głowy

Nazwa płyty głównej Gigabyte 8I915P / 8I925X / 8I945G / 8I945P / 8I955X Series

Procesor 49 °C (122 °F)

Procesor graficzny 58 °C (136 °F)

Otoczenie procesora graficznego 59 °C (138 °F)

WD2500JS-60NCB1 37 °C (99 °F)

Pole Wartość

Napięcie rdzenia procesora 1.31 V

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 805, 2680 MHz (20 x 134)

karta graficzna ATI Radeon X1600 XT dodam że komputer jest włączony już 6.godzin

Dodane 20.03.2009 (Pt) 21:36

teraz podam odczyt z biosu case opened YES vcore OK ddr 18v OK +3,3v OK +12v OK to było w biosie dodam jeszcze że komp też sie wyłącza np: rano przy pierwszym rozruchu jeżeli masz na to rade cosik_ktosik to z góry dzięki moje gg 2524884

Temperatury są ok, ale napięcia nie są nam nadal znane. Dobrze by było pożyczyć inny zasilacz do przetestowania sytuacji.

Witam sprawdziłem napięcia i wygląda to tak:

napięcia: 5,08 a drugie 11,98

Jest ok prawdopodobnie:?: