Komputer padł podczas pracy

Witam mam problem z moim PC, otóż wczoraj podczas użytkowania stało się coś z nim a mianowicie:

pierw zgasł monitor pomyślałem sobie kartę szlag trafił(zintegrowana) postanowiłem zrobić reset komp sięodpalił ale dalej bez obrazu. Po tym odłączyłem mu zasilanie i od tamtej pory nie chce już wstać tylko wiatrak na procku i zasilaczu sie zakręcą mignie dioda hdd i na tym koniec.

Co może być tego przyczyną, proszę pomóżcie

Sprzęt:

Celeron Core 2 Duo 2.66

Grafika zintegrowana

K. sieciowa zintegrowana

K. muzyczna zintegrowana

1 Gb ramu ddr

Płyta Fujitsu-Siemens na Intel 945

Zasilacz 420W

Miałem podobny problem.

U mnie padła karta sieciowa bezprzewodowa pod PCI i też komp się nie chciał włączyć (a dokładnie monitor). Uruchomił się dopiero po wyciągnięciu uszkodzonego sprzętu.

Zacznij od zasilacza, sprawdź go lub podmień na inny i sprawdź.

Chyba nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć co sie zapsuło. Odłącz wszystkie urządzenia które nie są ci potrzebne do uruchomienia komputera, zostaw tylko podtawowe. Czyli zasilacz, procesor, kość ramu. Dopiero w tedy zobacz czy sie nie uruchomi. Jeśli to nie pomoże to i tak zakres poszukiwań masz dużo zawęrzony. Przydała by ci sie też jakaś karta graficzna. A i był bym zapomniał, możesz jeszcze sprubować resetu biosu.

Dodane 13.05.2009 (Śr) 12:05

I oczywiście płyte główną też zostaw o której zapomnałem ;/

Wrócę z pracy to sprawdzę wasze porady szkoda tylko że na dziś nie mam skąd wziąć zasilacz do sprawdzenia:/

Dodane 14.05.2009 (Cz) 8:03

Zasilacz działa czyli moja opinia to płyta lub procek niestety

Dodane 28.05.2009 (Cz) 8:01

No więc po 2 tyg kompa w serwisie stwierdzili że płyta główna do wymiany.

Kupiłem nową podłączyłem ale dalej nie jest dobrze.

Komp się odpala na jakieś 30s i się wyłącza a na monitorze ciągle czarno.

Płyta to ASRock G31M-S

Dodam że grafika podłączona pod gniazdo zintegrowane bo nie mam jeszcze na PCI

Czy płyta sama powinna wybrać zintegrowaną grafę czy czeka na włożenie czegoś w slot

Nie wiem już co robić…