Komputer-Pikanie i restart

Witam.Mam problem z komputerem,gdy próbuje go włączyć słysze tylko długi pisk i nie pojawia się nic na ekranie,monitor miga ale nie pokazuje obrazu.Trzeba komputer restartować lub całkowicie odłączać zasilanie.Być może to dlatego że komputer jest ostatnio używany 7h dziennie z powodu nauki.Prosiłbym o szybką odpowiedź,dziękuję.

Piszczy zapewne dlatego że coś jest nie tak - coś uszkodzone etc.

Podaj jaką masz płytę główną i napisz jak wygląda to pikanie (np. piiiiii, piiiiiiiii, piiiiiiii - 3 razy).

Pikanie jest jedno długie

Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :smiley:

Płyta głowna

Gdzie sie sprawdza?

Jak Ci komputer odpali to wpisz w “Uruchom” taką frazę - dxdiag

Następnie spisz z pierwszej zakładki rubrykę “Producent Systemu” i “Model Systemu”.

Jeżeli jednak komputer nie odpala to musisz otworzyć obudowę i zobaczyć co piszę na płycie głównej.

padnięty ram

Gdy występuje jeden ciągły dźwięk to przeważnie jest to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej (niezależnie jaki to BIOS bo chyba prawie we wszystkich ciągły dźwięk to samo oznacza).

podobnie jest przy nie do końca łączącej się karty graficznej z płytą główną (chyba że masz zintegrowaną)

Podepne się do tematu, a co oznacza 3 krótkie piknięcia?

Właśnie,komputer wyłącza się przy graniu w gry ;d

Gigabyte Technology M56S-S3

Karta graficzna

GeForce 8600 GT

może masz za wysokie temperatury

Tzn.Sprostujesz to?:smiley: Za długo używany?

Raczej nie.

Sprawdź temperatury np. Everestem i je tu podaj.

Mój chodzi nieraz 24/7 i wszystko oky.

Kiedy nakładałeś pastę termoprzewodzącą?

Kiedy odkurzałeś w środku? Wszystkie wiatraki się kręcą?

tzn. że nikt nikomu konkretnie nie pomógł, panowie jak chcecie pomóc to konkrety a nie może.

podzespoły sprawdzamy metodą podmiany czyli

wyjmujesz jedną kość ramu i uruchamiasz komputer, jeśli problem dalej wystepuje to wsadzasz kość którą wyjąłeś i wyjmujesz druga - uruchamiasz jeśli komputer sie uruchomi to znaczy że ta jedna kość jest zepsuta, jesli masz zintegrowaną grafike, to wyjmij obecną ze slotu i zobacz czy sie komputer uruchomi, kolejna sprawa nikt sie nie zapytał o specyfikacje - jaka marka zasilacza oraz wiek podaj.

Giixx - ściągnij hwmonitor pograj i jak zaczną sie problemy to uruchom hwmonitor, i podaj temperatury GPU oraz CPU.

Padnięty ram, ew sloty ramu które nie wykrywają że jest podpięty ram. Sprawdź tak jak klopers pisze, jak masz 2 kości np po 512 to najpierw wsadź jedną, potem drugą, sprawdzaj na kilku slotach, bo być może mają uszkodzenia niektóre jeżeli są podłączone 2 kości . U mnie np nie może być 1 i 3 slot zapełniony bo od razu łapie zawiechę, osobno mogą być.

Teraz to pikanie to PIIIIIIIIIIIIIIIII pi pi pi

A sprawdzenia temp itp nie mam mozliwosci bo nie jestem w kraju tylko na wifi a zakaz pobierania ;/

W zależności od posiadanego biosu piski można różnie zinterpretować. Wyszukanie tego co sprawia w Twoim przypadku problem możesz wywnioskować na podstawie tej rozpiski z podziałem na producentów biosu:

Phoenix

1 krótki - brak problemów

1 krótki, 2 długie - karta rozszerzeń

1 krótki, 3 krótkie, 1 krótki, 1 krótki - kości pamięci

1 krótki, 3 krótkie, 1 krótki, 3 krótkie - klawiatura

1 krótki, 3 krótkie, 4 krótki, 1 krótki - kości pamięci

1 krótki, 3 krótkie, 4 krótkie, 3 krótkie - kości pamięci

1 krótki, 4 krótkie, 1 krótki, 1 krótki - kości pamięci

Award

1 krótki - brak problemów, POST przeszedł poprawnie

22 krótkie - błąd w procesie POST - sprawdź wyświetlany na ekranie monitora komunikat

powtarzające się co jakiś krótki czas krótkie sygnały - problem z zasilaczem, płytą główną - możliwe zwarcie

1 długi - kości pamięci

1 długi, 1 krótki - płyta główna

1 długi, 2 krótkie - karta graficzna (typ CGA)

1 długi, 2 krótkie - karta graficzna (typ EGA/VGA)

ciągły ton - problem z zasilaczem, płytą główną - możliwe zwarcie (sprawdź, np. karty rozszerzeń, pozostałe peryferia, np. HDD)

3 długie - błąd klawiatury

brak sygnałów - problem z zasilaczem lub głośnikiem w obudowie

Ami

1krótki - kości pamięci, błąd odświeżania DRAM

2 krótkie - kości pamięci, błąd parzystości

3 krótkie - kości pamięci, błąd 64K pamięci podstawowej

4 krótkie - płyta główna, zegar nie działa

5 krótkich - błąd procesora

6 krótkich - płyta główna, błąd kontrolera klawiatury

7 krótkich - błąd przetwarzania procesora

8 krótkich - karta graficzna, błąd pamięci ekranu

1 długi, 1 krótki lub 9 krótkich - płyta główna, błąd sumy kontrolnej BIOS-u

10 krótkich - płyta główna, błąd wyłączenia CMOS

11 krótkich - błąd pamięci cache