Komputer "Piszczy"

Witam… mam następujący problem… Komp po jakims czasie piszczy (zazwyczaj gdy jestem w Grze) Ale gdy zminimalizuje gre wszystko gra… Maxymalizuje znowu pisk… O co chodzi??

temat był w dziale Gra ale powiedziano mi że może tutaj mi pomogą:)

A osłuchaj w kompie co tak piszczy ?

Sprawdź temperatury wszystkiego i czy wszystkie wentylatory pracują.

Pisk Dobiega…Hmm… Tak jak by z Procesora…

i na dodatek procek ma Temperature ok 70oC Z czym taka temp jest przy włączeniu Kompa jak i po 2 godzinnym uzytkowaniu…

Wykaz Temperatur:

A może na wentylatorze CPU kurz,oczyść dokładnie.

Co mówi palec na coolerze CPU,zimny,letni,gorący.

Zobacz jak wyglądają kondensatory elektrolityczne na płycie,może wylane lub wypukłe.

I tak mogą piszczeć cewki przetwornic napięcia,jest to nie groźne,ale słychać.

A co masz za procesora ??? Dokładnie napisz bo na AMD to stanowczo za dużo no a Intel to zależy od modelu …

No bo jak grasz wtedy proc jest wykorzystywany maksymalnie (zależy jeszcze w co grasz :wink: ) i wiesz bardzo się grzeje i piszczy. Jak na moje koko to może być wina chłodzenia.

Złączono Posta : 09.04.2007 (Pon) 11:04

a propos czy 1,6 V na procu to dużo (tyle jest u mnie)

A więc tak… Zasilacz był wymieniany chyba 6 miechów temu… w sumie od tamtego czasu coś sie z tym zaczeło dziać… Ale był wymieniany…

Temperatura W Biosie u mnie Sięga 33oC(czyli poprawnie)

juz w samym Windowsie 69-71 oC niewiem przy takim procku chyba nie jest to za dużo…

Wentylatory działają … Rano czyściłem (odrazu cały komp) ale hmmm… nie pomogło…

Cooler CPU … to program?? Jak tak to zaraz sprawdze… jak nie to mi napisz co to jest:):stuck_out_tongue:

procesor AMD Sempron 2800+

także nie wiem…:frowning:

Cooler CPU to chodzi o chłodzenie procesora (radiator i wentylator)

Kolega JNJN pisze żebyś dotknął radiatora z proca jak pochodzi kilkadziesiąt minut.

Ale na Semprona 70*C to stanowczo za dużo. (o ile tak jest)

A poza tym to co to za zasilacz (marka i ile Wat)

To radiator z wentylatorem założony na procesorze.

Jeśli komp działa poprawnie,to możliwe jest to co piszę, piszczą cewki zasilaczy na płycie,ale sprawdź wszystko.

Więc… Cooler CPU teraz jest…hmm… Troche zinawy ale po 2 godzinach staje sie letni… Ciepłego go jeszcze nie zastałem(przynajmniej juz wiem co dotykałem ostatnim razem:)) )

Cewki jak sprawdzić czy to ten syf… A wogóle… komp przeważnie piszzy w samych Grach…

Przedstawie to dokłdniej…

włączam CoD 2 gram …gram… 5 minut PISK… Minimalizuje… 10 sekund koniec… Maxymaizuje PISK… I tak w kółko… zmniejsze wymagania wszystki GRa jak powinno…

sam tego nie pojmuje…

A zasilacz mam “MUSTANG” 230 V 50Hz… na SEPRONA 2800+ 1.61GHz

Może to cos wam podpowie…:slight_smile: