Komputer "Piszczy"

(Miki Ziomek) #1

Witam.. mam następujący problem... Komp po jakims czasie piszczy (zazwyczaj gdy jestem w Grze) Ale gdy zminimalizuje gre wszystko gra... Maxymalizuje znowu pisk... O co chodzi??

temat był w dziale Gra ale powiedziano mi że może tutaj mi pomogą:slight_smile:

(JNJN) #2

A osłuchaj w kompie co tak piszczy ?

Sprawdź temperatury wszystkiego i czy wszystkie wentylatory pracują.

(Miki Ziomek) #3

Pisk Dobiega...Hmm.. Tak jak by z Procesora...

i na dodatek procek ma Temperature ok 70oC Z czym taka temp jest przy włączeniu Kompa jak i po 2 godzinnym uzytkowaniu...

Wykaz Temperatur:

(JNJN) #4

A może na wentylatorze CPU kurz,oczyść dokładnie.

Co mówi palec na coolerze CPU,zimny,letni,gorący.

Zobacz jak wyglądają kondensatory elektrolityczne na płycie,może wylane lub wypukłe.

I tak mogą piszczeć cewki przetwornic napięcia,jest to nie groźne,ale słychać.

(Chrucik) #5

A co masz za procesora ??? Dokładnie napisz bo na AMD to stanowczo za dużo no a Intel to zależy od modelu ......

No bo jak grasz wtedy proc jest wykorzystywany maksymalnie (zależy jeszcze w co grasz :wink: ) i wiesz bardzo się grzeje i piszczy. Jak na moje koko to może być wina chłodzenia.

Złączono Posta : 09.04.2007 (Pon) 11:04

a propos czy 1,6 V na procu to dużo (tyle jest u mnie)

(Miki Ziomek) #6

A więc tak... Zasilacz był wymieniany chyba 6 miechów temu... w sumie od tamtego czasu coś sie z tym zaczeło dziać... Ale był wymieniany...

Temperatura W Biosie u mnie Sięga 33oC(czyli poprawnie)

juz w samym Windowsie 69-71 oC niewiem przy takim procku chyba nie jest to za dużo...

Wentylatory działają ... Rano czyściłem (odrazu cały komp) ale hmmm... nie pomogło...

Cooler CPU ... to program?? Jak tak to zaraz sprawdze... jak nie to mi napisz co to jest:):stuck_out_tongue:

procesor AMD Sempron 2800+

także nie wiem..:frowning:

(Chrucik) #7

Cooler CPU to chodzi o chłodzenie procesora (radiator i wentylator)

Kolega JNJN pisze żebyś dotknął radiatora z proca jak pochodzi kilkadziesiąt minut.

Ale na Semprona 70*C to stanowczo za dużo. (o ile tak jest)

A poza tym to co to za zasilacz (marka i ile Wat)

(JNJN) #8

To radiator z wentylatorem założony na procesorze.

Jeśli komp działa poprawnie,to możliwe jest to co piszę, piszczą cewki zasilaczy na płycie,ale sprawdź wszystko.

(Miki Ziomek) #9

Więc... Cooler CPU teraz jest..hmm.. Troche zinawy ale po 2 godzinach staje sie letni.. Ciepłego go jeszcze nie zastałem(przynajmniej juz wiem co dotykałem ostatnim razem:)) )

Cewki jak sprawdzić czy to ten syf... A wogóle... komp przeważnie piszzy w samych Grach...

Przedstawie to dokłdniej...

włączam CoD 2 gram ..gram.. 5 minut PISK.. Minimalizuje... 10 sekund koniec... Maxymaizuje PISK... I tak w kółko... zmniejsze wymagania wszystki GRa jak powinno...

sam tego nie pojmuje...

A zasilacz mam "MUSTANG" 230 V 50Hz... na SEPRONA 2800+ 1.61GHz

Może to cos wam podpowie..:slight_smile: