Komputer po 5 minutach pracy zawiesza się

(Salmooo) #1

Witam

robiłem dziś formatowałem dziś komputer koledze(jak zwykle) i mam problem dotyczący pracy komputera po 5 minutach przestaje reagować ,zwiesza się i nie da rady go ani zresetować ani wyłączyć ,muszę odłączyć komputer z sieci.Co może być przyczyną ??

(Seba86mu) #2

Podaj konfigurację sprzętową komputera (procesor, karta graficzna, pamięć RAM).

Jaki zasilacz ? ( producent , moc)

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Jeżeli nie zdążyłeś zainstalować systemu operacyjnego, to sprawdź temperatury w BIOSie.

Sprawdź również, czy wewnątrz obudowy działają wszystkie wentylatory (procesor, zasilacz, ewentualnie karta graficzna).

(Salmooo) #3

płyta acrop 4s845a 26 stopni celcjusza

procesor Celeron 1.7 mHz 24 stopni

radeon 9200

aux 7 stopni

segate 21 stopni

wszystko jest dobrze podłączone w środku

(Seba86mu) #4

Temperatury w porządku.

Jeżeli nie wiesz, to ściągnij lewą ściankę obudowy i spisz informacje (producent, moc, np. CODEGEN 300W) z naklejki na zasilaczu.

(Salmooo) #5

ściągnąłem i nie ma nazwy moc 230v

(Seba86mu) #6

salmooo , jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej firmy i sprawdź, czy problemy nadal występują.

Polecam artykuł: Czarna lista zasilaczy

Dla Twojego sprzętu spokojnie wystarczy:

FORTRON FSP350-60MDN (350W)

Top typowy objaw niestabilnej pracy kiepskiego zasilacza.

(Salmooo) #7

ale zasilacz był wymieniany i chłodzi dobrze wiec co mam zrobić jakieś rady

(Seba86mu) #8

Zasilacz chłodzi ? Piszesz o zasilaczu, czy o jakimś wentylatorze ?

Jeżeli masz możliwość, to zrób zdjęcie naklejki na zasilaczu (tylko, żeby można było coś odczytać :wink: ), wrzuć je na jakiś serwer daj linka do zdjęcia.

Najlepiej:

(Salmooo) #9

jest to identyczny zasilacz

http://www.allegro.pl/item305640516_zas … o_bcm.html

(Salmooo) #10

a dlaczego przed formatem było wszystko dobrze

??

(Seba86mu) #11

Ten zasilacz, to Logic. Znajduje się na czarnej liście, do której link Ci podałem dwa posty wcześniej.

Po zainstalowaniu systemu zainstalowałeś sterowniki do wszystkich podzespołów ? (płyta główna, karta graficzna, itp)

Stawiam na 90%, że to wina zasilacza.

Sam widzisz, że na aukcji, do której link mi podałeś takie złomy idą za 7,50 zł.

(Salmooo) #12

możesz mi zaproponować jakiś tani zasilacz ale również dobry ,porostu nie stać mojego kolegi na drogi sprzęt

(Seba86mu) #13

Z tańszych:

FORTRON FSP400-60PFN - 71 zł. z przesyłką

Ewentualnie:

DELTA DPS-350PB - 63 zł. z przesyłką. Czasami DELTY DPS-350PB bywają tańsze na Allegro bodajże o 10 zł.

Taniej niestety już chyba nic dobrego nie kupisz.

(Salmooo) #14

ok dzięki bardzo muszę jeszcze spróbować z innym zasilaczem a potem zakupić jakiś:)

(Salmooo) #15

Witam

zakupiłem dziś nowy zasilacz i niestety jest to samo czyli popracuję na nim jakieś 10 minut i zawiecha i tylko odłączenie z sieci pomaga wyłączyć kompa :frowning:

proszę o pomoc

(Salmooo) #16

MA ktoś jakieś pomysły

(Ahorn) #17

Coz kiedys znajomy mial taki sam problem i winna była płyta główna sprobój na chwile od kogos pozyczyc i zobacz czy jest ok?? jak nie to moze po kolei posprawdzaj kazdy element wkońcu trafisz na zepsuty :stuck_out_tongue:

(Salmooo) #18

no fajnie, ale czemu to się dzieję po formacie w czasie formatowania jest wszystko ok

(Salmooo) #19

aa i jeszcze jak nic nie robie na kompie czyli nie ruszam myszką i nie otwieram okien to jest ok

(Salmooo) #20

dzieje się tak zarówno w trybie awaryjnym jak i normalnym włączę kompa nie zdążę nic zrobić i przycinka