Komputer po 5 minutach pracy zawiesza się

Witam

robiłem dziś formatowałem dziś komputer koledze(jak zwykle) i mam problem dotyczący pracy komputera po 5 minutach przestaje reagować ,zwiesza się i nie da rady go ani zresetować ani wyłączyć ,muszę odłączyć komputer z sieci.Co może być przyczyną ??

Podaj konfigurację sprzętową komputera (procesor, karta graficzna, pamięć RAM).

Jaki zasilacz ? ( producent , moc)

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Jeżeli nie zdążyłeś zainstalować systemu operacyjnego, to sprawdź temperatury w BIOSie.

Sprawdź również, czy wewnątrz obudowy działają wszystkie wentylatory (procesor, zasilacz, ewentualnie karta graficzna).

płyta acrop 4s845a 26 stopni celcjusza

procesor Celeron 1.7 mHz 24 stopni

radeon 9200

aux 7 stopni

segate 21 stopni

wszystko jest dobrze podłączone w środku

Temperatury w porządku.

Jeżeli nie wiesz, to ściągnij lewą ściankę obudowy i spisz informacje (producent, moc, np. CODEGEN 300W) z naklejki na zasilaczu.

ściągnąłem i nie ma nazwy moc 230v

salmooo , jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej firmy i sprawdź, czy problemy nadal występują.

Polecam artykuł: Czarna lista zasilaczy

Dla Twojego sprzętu spokojnie wystarczy:

FORTRON FSP350-60MDN (350W)

Top typowy objaw niestabilnej pracy kiepskiego zasilacza.

ale zasilacz był wymieniany i chłodzi dobrze wiec co mam zrobić jakieś rady

Zasilacz chłodzi ? Piszesz o zasilaczu, czy o jakimś wentylatorze ?

Jeżeli masz możliwość, to zrób zdjęcie naklejki na zasilaczu (tylko, żeby można było coś odczytać :wink: ), wrzuć je na jakiś serwer daj linka do zdjęcia.

Najlepiej:

jest to identyczny zasilacz

http://www.allegro.pl/item305640516_zas … o_bcm.html

a dlaczego przed formatem było wszystko dobrze

??

Ten zasilacz, to Logic. Znajduje się na czarnej liście, do której link Ci podałem dwa posty wcześniej.

Po zainstalowaniu systemu zainstalowałeś sterowniki do wszystkich podzespołów ? (płyta główna, karta graficzna, itp)

Stawiam na 90%, że to wina zasilacza.

Sam widzisz, że na aukcji, do której link mi podałeś takie złomy idą za 7,50 zł.

możesz mi zaproponować jakiś tani zasilacz ale również dobry ,porostu nie stać mojego kolegi na drogi sprzęt

Z tańszych:

FORTRON FSP400-60PFN - 71 zł. z przesyłką

Ewentualnie:

DELTA DPS-350PB - 63 zł. z przesyłką. Czasami DELTY DPS-350PB bywają tańsze na Allegro bodajże o 10 zł.

Taniej niestety już chyba nic dobrego nie kupisz.

ok dzięki bardzo muszę jeszcze spróbować z innym zasilaczem a potem zakupić jakiś:)

Witam

zakupiłem dziś nowy zasilacz i niestety jest to samo czyli popracuję na nim jakieś 10 minut i zawiecha i tylko odłączenie z sieci pomaga wyłączyć kompa :frowning:

proszę o pomoc

MA ktoś jakieś pomysły

Coz kiedys znajomy mial taki sam problem i winna była płyta główna sprobój na chwile od kogos pozyczyc i zobacz czy jest ok?? jak nie to moze po kolei posprawdzaj kazdy element wkońcu trafisz na zepsuty :stuck_out_tongue:

no fajnie, ale czemu to się dzieję po formacie w czasie formatowania jest wszystko ok

aa i jeszcze jak nic nie robie na kompie czyli nie ruszam myszką i nie otwieram okien to jest ok

dzieje się tak zarówno w trybie awaryjnym jak i normalnym włączę kompa nie zdążę nic zrobić i przycinka