Komputer po kilku minutach sie zacina

WITAM!

Tak jak w temacie, siedze sobie na necie a po kilku lub kilkunastu(niekiedy działa 5 minut a niekiedy nawet 5 godz.)sie zacina.Nie mam pojęcia co robić, DYSK TWARDY chyba raczej dobry bo przenosiłem z innego kompa i nadal sie zacinał, KARTA GRAFICZNA też wporządku bo aktualnie mam nową i nadal jest problem ze ścinką!Odłączałem wszystkie kabelki i jeszcze raz podłączałem i nadal tak robi.ZASILACZ chyba też nie bo podłączałem innego i nadal tak było(chyba że 2 zasilacze ******* )ale napewno nie!Pod spodem podam parametry, jest to starszy komputer z 2005 roku ale używam go do internetu bo do gier mam nowy : I to jest komputer Stacjonarny

System operacyjny : Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego: Dodatek Service Pack 3

Typ procesora: Intel Pentium 4, 2278 MHz (2.26Ghz)

Nazwa płyty głównej: ASRock P4i45D+ (4 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej: Intel Brookdale i845D

Pamięć fizyczna: 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)

Karta Graficzna: RADEON 9200 SERIES (128 MB)

Akcelerator 3D: ATI Radeon 9200 (RV280)

Karta dźwiękowa: Intel 82801BA ICH2X - AC’97 Audio Controller [C-0]

Dysk fizyczny: SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

W EVERESIE gdy włączyłęm zakłądkę OPCJE ZASILANIA pisze tam że:

Bieżące źródło zasilania: Prąd sieciowy

Stan baterii: Brak baterii <— Czy tak powinno być ??

No pisze te dane już z 30 minut a komputer jak narazie ani jednej ścinki a TEMPERATURA to: w EVEREST :

Płyta główna: 29 °C (84 °F)

Procesor: 18 °C (64 °F)

SAMSUNG SP0802N<–Dysk Twardy: 25 °C (77 °F)

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83627HF (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej ASRock M266(A) / P4AL-800 / P4i45D / P4VT8

Wentylatory

Procesor: 2848 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

Aux 2.13 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.97 V

+12 V 11.92 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.82 V

Debug Info F ED FF FF

Debug Info T 18 29 11

Debug Info V 62 85 CB B9 C4 CA D3 (01)

Proszę bardzo o pomoc, niechce wysyłać kompa do jakiegoś informatyka bo kasy dużo weżmie a H*J Zrobi tak więc bardzo prosze o pomoc dobrych ludzi :smiley:

A i jeszcze jedno zauważyłem że jeden z KONDENSATORÓW jest troche spóchnięty czy to też może wywoływać ZACIĘCIE KOMPA ??

Czas zmienić pastę na procesorze.

Czyli ??Bo ja nie za dobrze znam sie n atakich rzeczach :stuck_out_tongue: Mógłbyś powiedzieć co i jak ok ??

Na procku jest taka maść (biała chyba).

To ona chłodzi z tym wiatrakiem procesor.

Widać ,że masz za starą tą maść i ci się tnie.

Też tak miałem i wymieniłem bo komp mnie wkurzał.

Zapytaj oto w komputerowym najlepiej w komputronik.

Chyba nie to bo na starym procesorze też sie zacinał, a teraz zmieniłem na nowy i dalej tak sie robi.Powiem ci że zaczeło to sie tak gdy zmieniłem KARTE GRAFICZNĄ z RADEONA na GEFORCE i na tym GEFORCE FX520 zaczął się zacinać i teraz tak zostało :frowning:

Kondensator do wymiany. Sprawdź pamięci Memtest’em 86 . Jeżeli będzie się nadal powtarzać, to można jeszcze wymienić pastę pod chipsetem. Właśnie to ostatnio miałem z moim kompem.

Wystarczy ten jeden wymienić czy wszystkie ??

To zależy . Jak znasz kogoś kto ci to “sprawnie” zrobi, to przy jednej robocie wymieniłbym wszystkie (te duże).

Przy kupnie nowych zwróć uwagę na temperaturę ich pracy. To co pamiętam jedne są na 85C a inne na 105C.

Lepiej wybierz te drugie. Być może są też na wyższe temperatury. Tego dawno nie sprawdzałem

Aha. Ale ten jeden kondensator może być przyczyną zacinania ??

Mruz15 , co to ma wspólnego z działem Problemy z oprogramowaniem? Przenoszę. Czytaj proszę opisy działów, zanim założysz temat. I panuj nad językiem, jakiego używasz na forum.

Monczkin , A co to ma wspólnego z Sterownikami =D>??

Mi nie zależy jaki dział tylko aby ktoś mi ponógł jak najszybciej !

I niby za co ostrzeżenie ??Jak zaznaczyłem * wylgarne słówka !

Dodane 13.11.2010 (So) 16:25

No panowie mam pieniążki i może polecicie jakąś KARTE GRAFICZNĄ do 100 zł??

Karta ma być na złącze AGP najlepiej RADEON choć może być GEFORCE :stuck_out_tongue:

I jeszcze jedno.Jaka karta lepsza ??Czy jak ma 128MB , 256BIT czy 256MB , 128BIT??