Komputer po kilkunastu minutach się wyłącza

(Ratelkris) #1

witam i proszę o pomoc, po parunastu minutach pracy komputera on po prostu się wyłącza, podaje raporty wykonane w odstępach pracy

(adam749) #2

Wyłącza czy resetuje?? Jakieś błędy, bluescreeny wyskakują?? Ściągnij ten program i wchodzisz w zakładki komputer > czujnik i spisujesz temperatury i napięcia.

(Cosik Ktosik) #3

Wyłącza się, czy resetuje? Może Masz bluescreeny, tylko one szybko znikają.

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart pow awarii.

Aby odczytać problem, którego dotyczy BSOD użyj tego: Klik

Jaka jest konfiguracja komputera+moc i marka zasilacza?

(Ratelkris) #4

chciałem wczytać na forum raport z everesta lecz nie wiem jak to zrobić

(Cosik Ktosik) #5

Raportu nie dawaj, podaj tylko temperatury i napięcia (same +3.3, +5, +12 V, może któregoś nie być).

(adam749) #6

W raporcie nie będzie potrzebnych info.

To jest napisane na ścince bocznej zasilacz komputera (taka naklejka jakby).

Innych chyba nie trzeba tłumaczyć.

(Ratelkris) #7

FEEL SWITCHING POWER SUPPLY

MODEL:LC- B300ATX

max 280W

(adam749) #8

Uuuuu... To mamy już najprawdopodobniej przyczynę problemu. A jest nią zasilacz.

Wymień go na Modecoma MC-350. Czarna lista zasiłek.

(Ratelkris) #9

Dzięki postaram się jak najszybciej zmienić zasilacz i dam znać, lecz jest jeszcze jeden mały problem bo w tej chwili ten zasilacz jest wymontowany z obudowy ponieważ gdy go zamontuje zasłania procesor i co za tym idzie chłodzenie i temperatura procka osiąga ponad 70 stopni i się również wyłącza, zamontowałem większy wentylator na procka -chłodzi b.dobrze jest gabarytowo większy ale to nie przeszkadza. Czy zmiana zasilacza na proponowany coś pomoże w chłodzeniu jeżeli będzie zamontowany na swoim miejscu, odstęp zasilacza od chłodzenia procka jest bardzo mały ok.0.5cm

(Cosik Ktosik) #10

Zauważ bardzo duży wiatrak na Modecomie. Skoro zasilacz zasłania u Ciebie CPU, to znaczy, że zasilacz jest zapewne montowany w pionie (a nie poziomie). A zatem wentylator na CPU będzie dmuchał w kierunku CPU, a ten z zasilacza na zewnątrz obudowy. Jak będą blisko siebie, to przepływ powietrza będzie dość mocno utrudniony.

Widziałem kiedyś taki numer, że zasilacz był przykręcony poza obudową (na ten same śruby), ale na zewnątrz. Może warto zrobić coś podobnego (tylko, żeby wentylator nadal wyciągał powietrze na zewnątrz obudowy, po tych operacjach).

(Ratelkris) #11

Mam jeszcze jedno pytanie , czy to możliwe że przez to że grzeje się procesor może to być wina płyty głównej bo tak mnie poinformowali w serwisie że w takim wypadku jest ona do wymiany, temp. płyty waha się w granicach 40stopni

(Cosik Ktosik) #12

Raczej nie, prędzej słabego zasilacza. Duże wahania mogą powodować wzrost temperatury procesora.

(Ratelkris) #13

Na razie dzięki serdeczne .