Komputer po uruchomieniu nie wyświetla obrazu


(Zaba711) #1

Witam.

Kolega dał mi komputer do naprawy no to zacząłem się tym zajmować.

Począwszy odpaliłem ten komputer i okazało się że nic nie wyświetla na monitorze (lampki na klawiaturze też nie reagują ... ale mniejsza już o to).

Więc pierwsze co zrobiłem to zamieniłem kości ram na działające (wciskałem je osobno w różne sloty pamięci) i za każdy razem to samo ... zero reakcji. Więc znalazłem inny procesor który powinien działać (phenom x4, kolega miał phenom x3) ale też nic. no to zorganizowałem sobie w 100% działającą płytę główną ale ani na jednym anie na drugim procesorze na tej drugiej płycie głównej dalej to samo (zero reakcji). Więc sobie pomyślałem że może ten co znalazłem w szafie procesor jest uszkodzony wiec kupiłem phenom x3 (taki jak miał wcześniej kolega) ... ale dalej nic.

Procesory : phenom x3 (dwa), phenom x4 (jeden)

ram : Adata 2x1gb, 2x ? GB kingston

płyty główne : asus m2n68-am se, asus m2n-nvm/s

zasilacz działa w 100% co teraz z niego korzystam silencium pc (600W)

Grafika: nvidia 8600GT 256mb 100% działa oraz AMD Radeon HD 7800 Series 100% działa bo teraz korzystam.

Dodam jeszcze że nawet składałem na pudełku (kartoniku od płyty głównej) bez obudowy, zmieniałem monitor mimo że oby dwa w 100% działają ( jedne teraz jest używany LCD ASUS, drugi stary CRT który też sprawdziłem na działającym komputerze), przychodziły mnie nawet takie głupie pomysły jak zmiana gniazdka kontaktu ... co też zmieniałem (proszę nie komentować), nie mam pojęcia co jest że nic nie wyświetla na monitorze (nawet biosu ... nic dosłownie nic). Dodam jeszcze że LCD ma 0 reakcji a stary dobry CRT wyświetla że nie ma sygnału od komputera. Na zintegrowanych grafikach też nic.

Jakieś rady ?

Z góry dziękuję.

Zdesperowany Żabek.


(JNJN) #2

Poszukaj specyfikację tej płyty, ale wątpię, aby ona obsługiwała te procesory.

Wygląda to na uszkodzoną płytę główną, procesor bardzo rzadko się uszkadza.

I jak będziesz kupował płytę główną, to kup taką która obsługuje te procesory.


(Zaba711) #3

A sprzedawca mnie zapewniał jak jeszcze się go pytałem … czyli zrobił mnie w bambuko :confused: … i jak tu nie stracić wiary w drugiego człowieka.

Dziękuję JNJN.

Jak kupię i sam sprawdzę dokładnie czy się nada to dam znać.

PS.

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/AM2NF3-VSTA/ powinna się nadać prawda ?

albo też http://www.asus.com/Motherboards/M2NSLI … ifications


(JNJN) #4

Czytaj, każdy procesor ma dokładne swoje oznaczenie, każda płyta ma wykaz obsługiwanych procesorów, WAŻNE plus bios który aktualnie dany model CPU obsługuje. Musisz dobrać taką płytę główną, aby w swoim wykazie obsługiwanych CPU miała Twoje procesory. Chcesz naprawiać to się ucz.


(L2m1k3) #5

czyli tak:

płyta startuje w konfiguracji bazowej, pozyskanej od kumpla - nie wyswietla sie jednak nic na ekranie.

przy podmianie plyt i procesorów nic sie nie uruchamia - czy tak?


(Zaba711) #6

m1k3 dokładnie tak, dodatkowo po podmianie ramu i grafiki też nic.

JNJN zauważyłem że niektóre płyty główne w specyfikacji mają oznaczone Phenom TM, inne Phenom TM FX a jeszcze inne tylko Phenom … różnicę między Phenom TM a Phenom TM FX to już znam (google pomogło) tylko nie wiem jaka jest różnica między Phenom TM a Phenom … czy to nie jest przypadkiem jedno i to samo ?


(JNJN) #7

Chyba to samo ?

Masz tu całą listę tych CPU.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … B3w_Phenom


(Zaba711) #8

Link dość pomocny tylko ,że jak patrze na specyfikacje płyt głównych to nie widzę właśnie Phenom X3, czy też Phenom X4, wnioskuję że jak jest Phenom TM cczy tam Phenom to będą wszystkie Phenom’y działać (oczywiście nie te FX i nie dwójki). Wiem że ze mną jak z 2 letnim dzieckiem. Ale jako że wole już dmuchać na zimne to chciałbym aby ktoś mi przytaknął albo zaprzeczył. Bo jak widać za głupotę się płaci, a ja już chyba wystarczająco zapłaciłem.

Czy Jak jest w specyfikacji płyty głównej “Phenom” lub “Phenom TM” to Phenom x3 i Phenom x4 będą działać ? Np. http://www.foxconnchannel.com/ProductDe … -us0000379

Nie wiem co to nawet zbytnio za firma ale coś mi kolega kiedyś wspominał że ona po prostu na europejskim runku nie działa i dlatego mogę nie znać. Jak by ktoś miał jakieś inne propozycje/ofertę z ceną mniej więcej do 100 zł (używka bo o nówce w tej cenie to mogę pomarzyć) to będę wdzięczny.


(L2m1k3) #9

http://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_handlowy

sprawdz czy wpinasz kable od obudowy w odpowiednie piny.


(JNJN) #10

Tłumaczę ostatni raz na przykładzie podanej przez Ciebie płyty :

Patrzysz na specyfikację płyty (obsługa procesorów) czy obsługuje Twój procesor:

Każdy procesor ma swój numer identyfikacyjny, a każda płyta ma wykaz obsługiwanych CPU:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Foxconn/A74MX-K.html

Sprawdzasz, czy Twój procesor jest na liście i zamawiasz płytę, a czy zamówiona płyta będzie pracować, to już inna bajka.

I Foxconn z reguły robi dobre płyty, wrzucasz ją go googli i czytasz co o niej piszą.


(L2m1k3) #11

napisz jeszcze jakie to modele procków posiadasz.


(Zaba711) #12

HD8450WCJ3BGH x2

HD9500WCJ4BGD x1

Nie wiedziałem że takie strony istnieją :slight_smile: Znalazłem, wszystko już mi zrobiło się jasne więc dziękuję za waszą pomoc.