Komputer po uruchomieniu wyświetla zła godzine

(Kubachr) #1

Witam

Ostatnio mój komputer podaje złą godzinę np jak jest 16:00 to on pokazuje mi 7:50, po ustawieniu odpowiedniej godziny chodzi normalnie, ale jak wyłącze komputer i np po nocy uruchomie go ponownie to znowu pokazuje nie tą godz co powinna być. Myśle że jest to spowodowane słabą baterią, ale nie jestem pewien. Co wy o tym sądzicie?

(Pawel Ryglicki) #2

Też mi to wygląda na baterie wymień ją

(Msprungk) #3

Tak, to najczęściej symptom słabej baterii podtrzymującej pamięć na płycie głównej

(Kubachr) #4

mam jeszcze takie pytanie czy jak wyjmę baterie to będe musiał ( z wyjątkiem daty i godz) potem coś ustawiać np w BIOS-ie?

(Msprungk) #5

Oczywiście. Bateria podtrzymuje pamięć BIOS-u, więc jak ją wymienisz to będziesz musiał wszystko od nowa ustawić

(dark__jedi) #6

Zdaje się, że kasująca się godzina także pobierana jest z biosu, więc bios też może wracać ciągle do domyślnych ustawień już w tej chwili.

(Kubachr) #7

oki dzięki za pomoc

(Kwaite09) #8

Witam. Mam ten sam problem, wymiana baterii nie pomogła. Swoją drogą, gdyby to była wina słabej baterii to BiOS nie miałby swojej pamięci, za każdym razem by sie kasowała. Lecz u mnie BiOS pamięta wszystkie ustawienia z wyjątkiem tej nieszczęsnej godziny.

Nie wiem jak jest u mint1991 ale u mnie po włączeniu kompa wyświetla sie godzina, oraz data gdy go wyłączałem.

(Kaka') #9

mint1991 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

(Kubachr) #10

Nie na szczęście u mnie tak nie ma :slight_smile: i data jest ok tylko ta godzina. Ale może to coś z systemem bo ostatnio przeżywał kilka inwazji wirusów.

(Msprungk) #11

Skoro to problem tylko z godziną to użyj wbudowanej funkcji synchronizacji czasu systemowego z zegarem atomowym i po sprawie

(Kubachr) #12

a gdzie to szukać? masz na myśli opcje zsynchronizuj z time.com?

(Msprungk) #13

Dokładnie tak. A jak nie lubisz systemowego modułu to poszukaj darmowego programu o nazwie Net Time http://nettime.sourceforge.net/

Działa zarówno na XP jak i Vistą

(Pawel Czaplinski) #14

To wina niestety nielegalnej wersji systemu a nie baterii.

(dark__jedi) #15

iddqd - god mode, poprzyj to czymś i nie nabijaj postów

(Msprungk) #16

Bzdura totalna

(Kubachr) #17

Zgadzam się z Mar5. Nielegalny system operacyjny nie jest podstawą do utrudniania pracy jego użytkownikom zresztą jedynym utrudnieniem jest niemożliwość aktualizacji systemu gdyż spowoduje to całkowite jego zablokowanie. :slight_smile: