Komputer po uruchomieniu wyświetla zła godzine

Witam

Ostatnio mój komputer podaje złą godzinę np jak jest 16:00 to on pokazuje mi 7:50, po ustawieniu odpowiedniej godziny chodzi normalnie, ale jak wyłącze komputer i np po nocy uruchomie go ponownie to znowu pokazuje nie tą godz co powinna być. Myśle że jest to spowodowane słabą baterią, ale nie jestem pewien. Co wy o tym sądzicie?

Też mi to wygląda na baterie wymień ją

Tak, to najczęściej symptom słabej baterii podtrzymującej pamięć na płycie głównej

mam jeszcze takie pytanie czy jak wyjmę baterie to będe musiał ( z wyjątkiem daty i godz) potem coś ustawiać np w BIOS-ie?

Oczywiście. Bateria podtrzymuje pamięć BIOS-u, więc jak ją wymienisz to będziesz musiał wszystko od nowa ustawić

Zdaje się, że kasująca się godzina także pobierana jest z biosu, więc bios też może wracać ciągle do domyślnych ustawień już w tej chwili.

oki dzięki za pomoc

Witam. Mam ten sam problem, wymiana baterii nie pomogła. Swoją drogą, gdyby to była wina słabej baterii to BiOS nie miałby swojej pamięci, za każdym razem by sie kasowała. Lecz u mnie BiOS pamięta wszystkie ustawienia z wyjątkiem tej nieszczęsnej godziny.

Nie wiem jak jest u mint1991 ale u mnie po włączeniu kompa wyświetla sie godzina, oraz data gdy go wyłączałem.

mint1991 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Nie na szczęście u mnie tak nie ma :slight_smile: i data jest ok tylko ta godzina. Ale może to coś z systemem bo ostatnio przeżywał kilka inwazji wirusów.

Skoro to problem tylko z godziną to użyj wbudowanej funkcji synchronizacji czasu systemowego z zegarem atomowym i po sprawie

a gdzie to szukać? masz na myśli opcje zsynchronizuj z time.com?

Dokładnie tak. A jak nie lubisz systemowego modułu to poszukaj darmowego programu o nazwie Net Time http://nettime.sourceforge.net/

Działa zarówno na XP jak i Vistą

To wina niestety nielegalnej wersji systemu a nie baterii.

iddqd - god mode, poprzyj to czymś i nie nabijaj postów

Bzdura totalna

Zgadzam się z Mar5. Nielegalny system operacyjny nie jest podstawą do utrudniania pracy jego użytkownikom zresztą jedynym utrudnieniem jest niemożliwość aktualizacji systemu gdyż spowoduje to całkowite jego zablokowanie. :slight_smile: