Komputer po włączeniu nie wydaje żadnych dźwięków

Witam

mam problem z uruchomieniem mojego kompa który niedawno kupiłem. Kompa nie kupiłem w zestawie tylko osobno kupiona została płyta główna z procesorem, osobno karta graficzna, ram, oraz reszta sprzętu czyli zasilacz i obudowa i dyski. Dysk, zasilacz i karta graficzna na pewno działają bo właśnie je używam, płyta główna jest nowa, procesor używany ale sprawny (raczej tak). A oto specyfikacja mojego sprzętu:

Płyta główna: MS-6785 ver 1

Procesor: intel celeron '02(rok produkcji) 2500Hz/128/400 SL6ZY

Pamięć RAM: DDR1 1GB 400MHz

Karta graficzna: Asus AH2600PRO 512Mb DDR2 AGP 8X Engine Clock 600MHz Memory Clock 1GHz (500MHz DDR2) Memory Interface 128 bit

Karta muzyczna: zintegrowana

Zasilacz: Powerman FSP300-60BTV

Dysk twardy: Western Digital WD800BB

Komputer po włączeniu nie wydaje żadnych dźwięków, włącza się tylko wiatraczek na procku.

Daarroo , nie podpinaj się pod cudze i do tego stare wątki.

Postaw płytę na pudełku, bo obudowa może powodować przebicia, podepnij podstawowe rzeczy cpu, płyta, ram, grafa z podpiętym dodatkowym zasilaniem, zresetuj bios zworką i zobacz czy odpali.

Spróbuj odłączyć wszystko od taśm IDE. Jak ja pierwszy raz nowego kompa składałem z niewiadomych przyczyn miałem taki objaw a co się później okazało tak płyta główna reagowała na źle podłączoną taśmę :slight_smile:

położyłem płyte na biurku więc nie ma mowy żeby było jakieś przebicie, podłączyłem tylko podstawowe podzespoły, tak jak radził Tobi, ale nie dało efektu… :frowning:

Mam jeszcze jedno pytanie czy ta grafika Asus AH2600PRO będzie kompatybilna z chipset’em płyty głównej “SiS®648FX and SiS®963” :?:

Proszę o odpowiedz bo już nie wiem co zrobić… Chyba zaniosę sprzęt na diagnozę do serwisu… :?