Komputer po włączeniu wyłącza sie pomocy!

Witam otóz jak w opisie mam problem z kompem wiec tak po włączeniu go system ładuje sie normalnie (mam windows xp home) ale po kilku sekundach sie resetuje, restartuje. Gdy sie zresetue to uruchamia sie jak swieżo włączony i potem wyskakuje tryb awaryjny, tryb awaryjny z obsługą sieci, tryb awaryjny z wierszem polecenia, ostatnia dobra konfiguracja oraz uruchom system windows nromalnie. Gdy uruchomiłem go na trybie awaryjnym to zrobiłem przywracanie systemu ale to i tak nic nie pomogło. Wiec moje pytanie brzmi dlaczego tak sie dzieje?? Jak to zrobić żebyu działalo normalnie?? Czego jest to przyczyna?? Prosze o szybką odpowiedz. Jeszcze chciałbym dodac ze mam dwa systemy zainstalowane jeden jest uszkodzony drugi ten dobry i własnie ten dobry nie chce mi sie włączyc bo na uszkodzonym chodzi (systemy działają na 2 oddzielnych dyskach)

Procesor AMD Sempron 2600+ 1833 MHz

Płyta główna ASRock K7VT4A PRO

RAM 512 kingston (PC3200 DDR SDRAM)

Karta Graficzna Radeon 9200 PRO Family (Microsoft Corporation) (128 MB)

Karta Dzwiękowa VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A

TYP BIOSU AMI (12/08/04)

TYP CZUJNIKA Winbond W83697HF (ISA 290H)

Podaje rówież napięcie

Napięcie rdzenia procesora 1,63V

+3,3V 3,23V

+5V 4,92V

+12V 12,22V

+5V podczas wstrzymania pracy 4,87V

Wentylator robi ok. 3330RPM

Temperatury: przy normalnej pracy komputera

Płyta główna 36C

Procesor 43C

dysk twardy 36c

Dane odczytane z programu EVEREST Home. Zadnego sprzętu nie zmieniałem takie podzespoły chodzą od nowości komputer kupiny w 2005 roku czerwiec. Nie wiem tylko jak sprawdzić jaki mam zasilacz o jakiej mocy. I jak myślicie co to może być?? przede wszystkim jak to rozwiązać?? Dodam jeszcze że czysciłem go odkurzaczem pół roku temu bo też tak mi sie działo. Jak byłoby coś n iejasne to prosze pisać. Pozdro

Kluczowe pytanie: jaki masz zasilacz??? (podaj markę, model i moc - w Wattach) Odkręcasz boczną ściankę obudowy i tam bd miał o góry zasilacz, a na nim naklejkę na której wszystko jest napisane…Napięć nie sprawdzisz za pomocą softu, tylko miernikiem - to piszę tak osobno. Również temp. lepiej sprawdzić SpeedFanem lub HWmonitor…Everest lekko przekłamuje czasem;)

Masz płytke z tym systemem ?? Jak tak to wez ją odpal i potem jest tam opcja jak “naprawianie systemu” nadpisze ci pliki systemowe i problem z głowy. (Danych na dysku nie stracisz po wykonaniu tej czynosci)

ty a nie masz za mocno potkreconego tego procesora bo AMD Sempron 2600+ ma oryginalnie 1600 MHz i moze masz słaby zasilacz który tego nie wytrzymuje ustaw go na 1600 MHz i zobacz czy jest poprawa

no dobra ale nawet jak odkręce do 1600 MHz to jak to zrobić bo nie wiem

Dodane 08.07.2010 (Cz) 19:21

ale mi nie chodzi o system ten uszkodzony tylko ze na uszkodzonym mi komp odpala a na tym dobry nie

wejdź w bios albo klawisz delete albo klawisz f2 u mnie bios award zakładka frequency voltage control>CPU CLOCK zobacz czy masz ustawione na 200mhz czyli oryginalnie jak było jak nie to ustaw na 200mhz klawisze -/+ jak ustawisz 200mhz klawisz f10 a potem y i napisz jaki masz zasilacz firm moc ile wat