Komputer po wyłączeniu nie widzi dysku twardego

Po wyłączeniu komputera i ponownym jego włączeniu po kilku godzinach lub następnego dnia pokazuje mi się komunikat:

CMOS Settings Wrong

Press F1 to Run SETUP

Press f2 tu load default values and continue

PXE - E61: Media test failure, check cable

PXE - MOF: Exiting PXE ROM.

Kiedyś miałem ten problem to informatyk powiedział żebym przestawił w Biosiei. Napisał mi co bo się go pytałem ale nie było do tej pory z tym żadnego problemu:

Wchodzimy do Integrated Peripherals/USB Device Legacy Support/i z Disabled zmienić na All Device

On - Chip IDE Configuration/Ata Configuration/i z P - Ata Only zmienić na P - Ata + S - Ata

Po tych zmianch i wciśnięciu F10 Save, a następnie Enter komputer uruchamia się normalnie tylko, że musze ustawić date i godzine. Lecz gdy wyłącze kompa od prądu to musze wejść później do biosu i zmienić jak wyżej.

Proszę o pomoc, dodam, że robi mi się to od paru dni, mam jeden dysk twardy którego nie odłączałem nigdy, napewno jest dobrze, poprawnie podłączopny.

Wymień bateryjkę od biosu. Pewnie już się wyczerpała i nie trzyma ustawień:P A w biosie daj ‘Load Defaults’ w każdej karcie.

Po czym poznać która to bateria… Nie wiem o co Ci chodzi z ‘Load Defaults’ w każdej karcie.

Na płycie głównej jest taka bateria płaska - coś w stylu takiej dużej w zegarku na rękę… :slight_smile: Wyciągnij i po np. 5 minutach włóż…

Nie wiem o co Ci chodzi z ‘Load Defaults’ w każdej karcie.

Jak wymienisz bateryjkę od biosu na nową to już niekoniecznie musisz to robić z Load Defaults. Ale to jest pod klawiszem F6 lub F7 (u mnie w biosie). Daje Ci to ustawienia domyślne boisu, ale tobie nie będzie widocznie potrzebne bo tobie i tak bios nie pamięta ustawień. Jak wyymienisz bateryjkę to napisz czy nadal masz problem z ustawianiem tego biosu.

Kup taką baterię:

http://www.nokaut.pl/szukaj/bateria-cr2032.html

Wymień i zobaczy czy trzeba cokolwiek zmieniać w BIOS.