Komputer po złożeniu nie uruchamia się

Witam, złożyłem komputer, i po wciśnięciu power wiatraczki obracają się przez sekundę, po czym stopują i nic. Sprawdzałem doscisk RAMów, karty graficznej, wszystkich złącz, zasilania, resetowałem bios, ciągle to samo. Moja konfiguracja:

Procesor: E8400

Ram: GeiL 4GB Dual Channel

Grafika: Gigabyte Radeon HD 4850

Dysk: Samsung SpinPoint F1 640 GB

Zasilacz: OCZ Stealth X Stream 600W

Płyta główna: Asus P5Q Pro

Obudowa: NZXT Alpha

czy są jakieś sygnały (dźwięki) od biosu?

jaki bios?

na 100% wszystko dobrze podłączone?

Dobrze podpiąłeś przewody dodatkowego zasilania (od karty graficznej oraz do płyty głównej)?

PS A nie jest to jakiś rodzaj podwójnego startu? Komputer nie włączał się ponownie (tak, ze 2, 3 razy)?

Części są nowe, od biosu nic nie słychać.

A podłączyłeś obie wtyczki z zasiłki, tą prostokątną i z 4-ma pinami ??

Tak, obydwie są podłączone. Bios: 8 Mb AMI BIOS, PnP, DMI 2.0, WfM 2.0, SM BIOS 2.4, ACPI 3.0

I jeszcze mam pytanie co do złącz EATX 12V. W obudowie kable prowadzące do nich są jako 2 czteropinowe CPU1 i CPU2, na początku miałem podłączony jeden, nic, potem obydwa, też nic się nie zmieniło.

czy jest jakikolwiek obraz na monitorze po włączeniu komputera ?

Żadnego obrazu nie ma

Jeden ATX podłączony styka. A w biosie wyskakują ci jakieś komunikaty ??

A zostaw podłączoną samą płytę i obadaj co się dzieje, tzn. bez grafy, pamięci podpiętych dysków itp.

Mkbart ,

a ramy są sprawne? a grafa?

masz możliwość sprawdzenia części na komputerze np. kolegi?

Ja proponuję wszystko rozłożyć i złożyć na nowo.

EATX 8

Jak Masz podwójną to podłączasz ją (przy pojedynczej też powinno chodzić).

Znalazłem jeszcze taki temat: http://forum.pclab.pl/t336364.html

Może to być wina Biosu nie obsługującego procesora?

Przy obudowie mam kabel czerwony SATA, mam go gdzieś podłączać?

Chyba jednak bios wspiera ten procesor.

http://support.asus.com/cpusupport/cpus … =P5Q%20PRO

miałem bardzo podobny problem otóż podczas pierwszego uruchomienia komputera nie było żadnego obrazu mimo tego że komputer wydawał się pracować normalnie - wszystkie wiatraczki chodziły itp., kilka razy sprawdzałem podłączenie poszczególnych podzespołów, robiłem restarty biosu itd. - nic nie pomagało. Znajomy doradził mi abym sprawdził kartę graficzną na jego komputerze i co ? identyczna sytuacja - brak obrazu - komputer nie uruchamiał się. Po kilku dniach wymieniłem kartę i wszystko wróciło do normy. :slight_smile: Dziwna sytuacja gdyż karta wydawała się pracować prawidłowo - wiatraczek chodził, nagrzewała się…itp.

na stronie asus’a pisze że ASUS P5Q Pro obsługuje wszystkie procki intel’a (oprócz XEON)

Na jakim napięciu mają chodzić standardowo?

wyjmij 3 kości zostaw jedną, i spróbuj odpalić jak kości wymagają np 2.1-2.2V do pracy a płyta standardowo poda 1.8V to cztery kości mogą nie ruszyć. Jak by nie startowało to zmień kości i sloty.

Kości są 2 x po 2 GB, wyciągnąłem jedną, i nic się nie zmieniło.

W tej chwili już nawet dioda na płycie głównej się nie świeci, żaden wiatraczek się nie kręci. Chyba zasilacz poszedł