Komputer po złożeniu startuje, ale nic nie wyświetla, nawet BIOSU!

sprawdź na innym, markowym zasilaczu, no i troszkę większej mocy.

Ale po co mocniejszy zasilacz ? On jest dobry bo w poprzednim komputerze działał. Poza tym ten procesor pobiera 85W, a reszta bardzo mało. Wszystko odłączyłem i na zintegrowanej grafice odpaliłem i nic. 

Jak jest taki dobry to czemu ci pisi nie startuje ?

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Każdy wiatrak działa, świecą się diody na płycie, poprzednio dział przez ponad rok, teraz miałby nagle w niewiadomy sposób blokować ekran, wejście do biosu i resztę ? 

Być może twoja płyta ma tak stary bios, że nie chce grać z tym prockiem.

 Jakieś porady co w takim przypadku zrobić ? Dziwi mnie to, że komputer z Ramem i bez niego zachowuje się tak samo 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/Z87C/HelpDesk_CPU/

 

z tego  co tutaj jest wersji biosu 2003

  1. Skołować procek, który nawet na najstarszej wersji biosa odpali (lista kompatybilnych cpu na str. prod.)

  2. Serwis - i poproś o spr./aktualizację biosa.

Możliwości jest wiele:

1.Błędy montażowe - niewłaściwie wpięta pamięć, karta graficzna, zasilanie lub procesor

2.Uszkodzony przewód sygnałowy monitora.

3.Uszkodzenie pamięci

4.Uszkodzenie procesora

5.Uszkodzona płyta główna.

 

 Radzę sprawdzać w tej właśnie kolejności przez eliminację.

Dodatkowo z tego co widzę, płyta ma diody na laminacie, które sygnalizują ewentualne błędy (cpu, ramu etc.), czy któraś świeci u ciebie na czerwono ?

CPU 

Wszystko jest dobrze podpięte, sprawdziłem na nowym zasilaczu i nic. Najprawdopodobniej to kwestia tej starej wersji BIOSU 

Czyli albo procek uwalony/źle zamontowany albo za stary bios (pomijam ewentualny brak podłączenia zasilania procka).

Procek jest nowy, 2 dni temu kupowany, zasilanie podpięte. Wychodzi na to, że to stara wersja BIOSu. Jeśli nikt nie ma innych pomysłów to jutro zawiozę kompa do serwisu. Orientuje się ktoś ile to będzie kosztować i jak długo potrwa ? 

Cena pewnie w granicach jednego Kazimierza ;

Hmm teraz, dioda procesora w ogóle się nie świeci  :shock:

EDIT : Świeci ale bardzo słabo 

Niestety niema tak dobrze - podstawka może być identyczna, ale sterowanie konkretnym typem procesora może się różnić.

Co do braku sygnałów dziękowych - beeper masz podłączony?

Jeśli beeper jest wbudowany w płytę to jest, a jeśli nie ma co w płycie to jest dołączony, a w zestawie go nie było więc powinien być w plycie. Ewentualnie mogę podłączyć taki ze starego kompa

A czy mógłbym włożyć procesor Intel Core i3 4130, który działa na wersji biosu 12xx ? Wtedy mógłbym włączyć kompa i zrobić update do wersji 2003 na której działa mój procesor ? 

Tak.

Jeśli procesor pasuje w podstawkę, to komputer powinien się uruchomić i wyświetlić w najgorszym przypadku “unknown processor model”.

Nawet w takim przypadku możliwe jest również zainstalowanie systemu.

Nie będą jedynie dostępne zaawansowane opcje sterowania procesorem, który i tak uruchomi się w ustawieniach bezpiecznych.

Producenci procesorów i płyt głównych przewidują najczarniejsze scenariusze, więc każdy nowszy model procesora na tym samym sockecie uruchamia się w trybie bezpiecznym, na najniższych ustawieniach.

Moim zdaniem wina w tym przypadku leży po stronie procesora - sprawdź tą samą konfigurację na starym procesorze, następnie sprawdź nowy procesor na innym, działającym do tej pory komputerze.