Komputer po zmianach zasilaczy nie odpala

Witam.

Otóż mam problem. Komputer wogóle się nie włącza. Zero reakcji nic. Zaczęło się to 3 miesiace temu kiedy nagle , nie wyszukiwało mi myszki , klawiatury chciałem zrestartować komputer zrobiłem to klikając przycisk na zasilaczu. Potem w ogóle się nie właczył. Po 2 miesiącach zmieniłem zasilacz - patrze komputer sie włacza. Pochodził sobie tydzień i to samo - znowu brak reakcji myszki, klawiatury tak jakby odcieło usb. Mówie - reset . Znowu nie działa , kolejny reset , i kolejny . Wkońcu wyłączyłem komputer i potem sie już nie włączył. Myślałem że to płyta główna więc ja wymieniłem, jednak nic dalej to samo komputer nie odpala. Pomyślałem sobie że znowu zasilacz wymieniłem - dalej nic . Jednak jest tu ciekawa sytuacja ponieważ kiedy dociskam tak jakby płyte główną , trzymając pin 20+4 komputer na chwilę sie włacza . Startują wiatraki z grafiki i procesora zasilacz też startuje ale jest to dosłownie sekunda. Nie wiem co robić poradzcie panowie.

Wszystko fajnie, wartka fabuła, ciekawa narracja…

…ale powiedz coś więcej o tym sprzęcie.

Proc : AMD Athlon x2 4400+

Karta : Gf 9800gt

Ram : 2x2gb KINGSTON DDR2

Zasilacz : 1.Tracer 400/4life 2.Jakiś noname nazwy nie pamiętam. 3. Obecny :Chieftec gps-400aa-101a

Mobo : 1.Gigabyte GA-M52L-S3 2.Obecna : Gigabyte GA-M57SLI-S4

Myślę, że to może być karta jednak nie mam stu procent racji.Dzisiaj chyba skoczę do kumpla po kartę ( Bodajże 6600gt) i sprawdzę czy ruszy. Pozdrawiam

Chyba jeszcze 50% użytkowników w Polsce ma tandetne zasilacze, no cóż, tak to już jest.

Proponuję zmianę zasilacza na markowy, gdyż ten co masz nadaje się tylko do fajerwerków :slight_smile:

Zasilacz jest ok na ten sprzęt, dodatkowe zasilanie 4 pin też podpięte?

Nie uszkodził się procesor podczas montowania na nowej płycie?

nie , napewno się nie uszkodził

Sprawdź mimo wszystko procesor. A płyta główna nowa czy używka?

Używka . Sprawdzić czyli jak? A teraz mam taki problem chciałem wyciągnąć proca wyczyścić sprawdzić itd. i jak znowu chciałem włożyć to ząbki się przestawiły i nie chce teraz się dopasować . Chciałem poprzestawiać te ząbki ale sa bardzo blisko siebie i chyba tylko pogorszyłem sprawę ;/

weź karte bankomatową lub coś podobnego i delikatnie wyprostuj piny, są kruchę więc musisz być delikatny, przesuwaj kartę wzdłóż pinów i tak sie wyprostują (nie przejmuj się, nic sie nie stało jak nic nie złamałeś :slight_smile: )

A sprawdzić u kolegi może jak ma am2:)

Jakoś wyprostowałem włożyłem ale jak dociskam płytę główną tak jak mówiłem na początku to teraz startuje wiatrak od grafy od proca już nie. Chyba go popsułem… EDIT : Przepraszam , błąd . Nie włożyłem malutkiego kabelka od wiatraczka do płyty głównej po podłączeniu wiatraczek startuje. Ale podczas prostowania tych pinów , złamały sie 2 . Czy to znaczy że jak komputer będzie już działać , to procesor będzie słabszy tak?

procesor po prostu nie będzie działał(znaczy są bardzo małe szanse na to by działał) pójdz do serwisu lub do złotnika potrafią szybko uporać sie z przylutowywaniem nóżek.

Popieram wyższy komentarz. Nie wiem jak z cenami. Jeśli zaśpiewa 200-300 zł to kup nowy proc.

Aha. Zobaczę jeszcze co zrobię. Jeśli jednak po zmianie proca komp dalej nie odpali co obstawiacie? Kartę?

Nic nie obstawiam, ponieważ w 90% jestem pewien że to procesor 10% nie pewności, ponieważ nie widzę tego na oczy.

Aha. Dziękuję wszystkim za pomoc ,dalej będe szukał rozwiązania. Pozdrawiam

Jeśli by chcieli więcej niż 50 zł to bym się zastanawiał, Ten procesor jest wart około 100 zł.

Przepraszam, nie spojrzałem dobrze to jest Athlon x2 przestarzały sprzęt. Kup nowy procesor i się nie patyczkuj.

A jaki procesor możecie polecić do 200 zł aby pasował do mobo ?

Zanim kupisz to sprawdz cały swój sprzęt (Ram, karta, płyta) może, ktoś ze znajomych Ci w tym pomoże. A do tej płyty do 200 zł może być jak coś ten Athlon II x2 250 http://allegro.pl/amd-athlon-ii-x2-250-45nm-2x3-0ghz-sklep-warszawa-i1724681043.html, jeśli chcesz używkę to athlona II x3 w tej cenie dasz rade znaleźć.