Komputer pokazuje BSoDy co 5 minut

Witam, mam dziwny problem :frowning:

2 lata temu kupilem komputer HP Pavilion Slimline s3220.it (byl kupowany we wloszech). Wszystko bylo w porzadku dopoki pewnego dnia normalnie uzytkowalem kompa i nagle wyskoczyl mi BSoD :confused:

Zbagatelizowalem to bo sobie pomyslalem ze no zdarza sie kazdemu.

Az w koncu kiedy wstalem rano i wlaczylem komputer po 4 minutach pokazal sie BSoD i tak caly czas sie pokazywal co 4,5 minut. Kiedy komputer sie mniej wiecej nagrzal juz chodzil godzinami ale denerwujace jest to jak co 5 minut ciagle BSoD. I jeszcze jeden problem a mianowicie kiedy juz sie nagrzeje i sie nie wylacza po ok.godzinie wylacza sie monitor (w sensie stan czuwania monitora z powodu braku sygnalu) i w komputerze slychac dzwiek taki jak “piiiiiip” tylko ze o wiele dluzej i musze wylaczyc komputer na ostro i kiedy znowu wlacze ta sama sytuacja i znowu wylaczam, musze tak po 5 razy (czasem nawet 10) i normalnie sie uruchomi. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzic moze wy wiecie cos na ten temat dlatego jesli wiecie prosze was o wypowiedzenie sie na temat tego problemu i pomoc w rozwiazaniu go.

Wrzucam zapis z ostatniego Minidumpa :

http://wklej.to/a9G5s

Screen z programu HWMonitor :

http://img30.imageshack.us/img30/1985/imgyt.jpg

Prosze o pomoc i z gory dziekuje :slight_smile:

P.S. Mam Windows Vista i przepraszam za to ze nie pisalem polskimi literami bo pisze z tego komputera a on ma wloska Viste :slight_smile:

Jeżeli wskazania HWMonitor są prawdziwe, to CPU się delikatnie smaży. Podkręcałeś?

Witam .Temperatura na procesorze to tylko 50. To nie jest dużo. Zacznij od przeskanowania dysku. Możesz uruchomić też dowolną dystrybucje w trybie Live (tzn. z płyty) i na niej popracować. To by zweryfikowało czy to na pewno problem ze sprzętem czy z oprogramowaniem.

Dodatkowo możesz sprawdzić RAM MEMtestem.

“Probably caused by : mfeapfk.sys ( mfeapfk+c7be )” - ten wpis wskazuje na problemy z produktem firmy McAffe. Czyżbyś posiadał antywirusa od McAffe :?:

Nie, nie podkrecalem procka.

Sprobuje, mialem tez przeinstalowac system.

Ok sprawdze :wink:

Tak posiadam ale nie moge go odinstalowac poniewaz kupilem licencje na 3 lata.

No to pechunio :stuck_out_tongue: Według Google ten “mfeapfk.sys” to jakiś składnik tego antywirusa i jeśli to on powoduje problemy, to możesz się z tymi BSOD’ami przez 3 lata męczyć nic z tym nie robiąc :smiley:

Naprawdę nie można przeinstalować od nowa tej wersji antywirusa i podać swój klucz licencyjny lub ewentualnie zaktualizować do nowszej wersji (jeśli byłaby dostępna) :roll: Ale wspominasz, że miałeś przeinstalować system, więc chyba się da…

Dobra instalacja Windows 7 pomogla :slight_smile:

Do zamkniecia.