Komputer próbuje kręcić, ale po chwili pada i tak w kółko


(Mateuszpanek 1) #1

Witam serdecznie

 

Odpalilem moją torpedke po 4 miesiacach nieuzytkowania i pojawił sie problem, na początku juz cos mi zamulał, sciagnąłem sobie diablo, zostawiłem pobieranie na jakas godzine po sciagnieciu wyłączyłem komputer. Komputer próbował sie wyłączyć jakieś 20 minut przy czym caly buczał, czekalem az w końcu wyłączyłem go przyciskiem zasilania. Od tej pory nie da sie go właczyć, formatowałem i nadal to samo. A dokładnie wyglądało to tak:

odpaliłem komputer normalne ładowanie systemu przy czym wyskakuje mi co chce zrobic :

-uruchom komputer normalnie

-napraw błąd systemowy,

 

gdy włączyłem komputer ładował sie az pojawiał sie czarny ekran po chwili niebieski i komputer wyje jak szalony a dokładnie chłodzenie z karty. Próbowałem opcji napraw komputer to wyskoczył mi błąd z windowsem ze nie może odczytać jakiegos pliku, zrobiłem formata i komputer próbuje się włączyć, ale powtarza się sytuacja z niebieskim ekranem i wycie komputera, jakies pomysly ?

 

Karta graficZna AMD hd 4870 iceQ 

zasilacz chieftec GPA-500S8 

plyta glowna gigabyte GA-H61M-DS2V 

procesor intel 2 x2,4 dokładnie nie pamiętam nazwy 

RAM 4Gb 1x


(Longhorn2009) #2

Może dysk uszkodzony lub pamięci RAM. Próbuj wyciągnąć jedną z kości jeśli masz 2.

Możesz też przywrócić ustawienia fabryczne w bios. 


(Mateuszpanek 1) #3

Przywracałem fabryczne wcześniej, mam jedna kostkę 4GB odpiąłem ja i wpiąłem z powrotem, teraz komputer próbuje ruszyć, ale po chwili gaśnie i znowu próbuje ruszyć i tak w kółko, co tu robić ?


(Longhorn2009) #4

Spróbuj zmienić slot na inny. Jeśli nic nie da przydałaby się inna pamięć do testu.


(Dimatheus) #5

 

 

Pancjusz1 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

 

 

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus