Komputer przechodzi w stan wstrzymania zamiast się wyłączyć

Witam, wiem, że tematów było bardzo dużo, ale po przeczytaniu ich stwierdzam, że nie były to takie problemy jaki mam ja, oczywiście mogłem coś przeoczyć. Chodzi mi o to, że jak daję START–>WYŁĄCZ KOMPUTER–>WYŁĄCZ to mój komputer przechodzi jakby w stan wstrzymania, monitor się wyłącza, ale wszystkie wiatraki działają no i komputer normalnie chodzi. Nie wiem co może być przyczyną tego ponieważ mam nowy dysk i na świeżo zainstalowanego windowsa xp home edition. Dodam jeszcze, że na starym dysku miałem tak samo. Prosiłbym o odpowiedź, z góry dziękuję.

sprawdź, opcje zasilania (czy jakoś w ten deseń to się nazywało) w panelu sterowania

pankat ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nie bardzo Cię rozumiem, co mam dokładnie tam sprawdzić?

to tak, w pierwszej zakładce:

Schemat zasilania: Stacjonarny dom/biuro

dysków nie wyłączaj :wink:

w zakładce hibernacja:

odznacz (jeśli jest zaznaczone) Włącz hibernacje

Mam nadzieje, że to to :wink:

choć teraz doczytałem, że wcześniej też tak miałeś… to prawdopodobnie w BIOSIE możesz mieć opcje ALWAYS POWER ON (albo jakoś podobnie, zależy od płyty głównej)

wszystko mam tak ustawione jak napisałeś, nawet nie musiałem nic zmieniać co do płyty głównej to mam Gigabyte GA-945GZM-S2, zaraz zobaczę czy znajdę coś.

edit:

miałem jakieś opcje w biosie ‘Power ON …’ ale zmiana ich nic nie pomogła ;(

Mam teraz jakiegoś GigaByte’a i niby są tam jakieś opcje, nie do końca wiem które mogą być od tego, bo nie wiem jakie Ty tam masz :stuck_out_tongue: ale jak zresetujesz ustawienia BIOS’a do domyślnych (fabrycznych, lub optymalnych) powinno być ok :wink: (jak podkręcałeś to zapamiętaj co i jak miałeś,a po resecie godzinę ustaw odpowiednią, jak masz kilka dysków to odpowiedni ustaw na pierwszy bootujący i chyba nic więcej zwykłemu śmiertelnikowi nie potrzeba zmieniać).

Jeśli to nie pomoże, to raczej coś z Windą…

niestety ani przywrócenie ustawień do domyślnych, ani reset BIOS’a nie pomogło ;(

:hmmm: a jak odłączysz od prądu i podłączysz to się sam włącza (bootuje) ?

jak odłączę i włączę to wszystko jest OK, nie włącza się sam

to na moje problem jest z (nie wiedzieć dlaczego) Windowsem, ale w tym nie pomogę :expressionless:

no ale windows by się tak nagle zepsuł? Na starym dysku wszystko było ok, dopiero po pół roku komputer nie chciał się wyłączyć ;