Komputer przestaje odpowiadać w trakcie włączania


(Majkell17) #1

Komputer przestaje odpowiadać w trakcie włączania, zatrzymuje się na czarnym ekranie ładowania Windows. Nagle wyłącza się monitor, komputer "zwalnia" i nie można go wyłączyć przyciskiem POWER tylko trzeba go odłączyć z prądu. Żeby go włączyć trzeba włączyć tryb awaryjny i poprzez ten tryb trzeba uruchomić go ponownie. Ostatnio komputer był formatowany i nadal występował ten problem. Zaznaczam że to nie mój sprzęt tylko staram się pomóc koleżance "ONLINE".

Procesor AMD 2410 MHZ

Pamięć 2GB

Grafika ATI Radeon x1200 SE

Windows XP SP 2


(pamix) #2

Podłaczyc dysk twardy do innego komputera i zrobic mu test (HD Tune)


(Majkell17) #3

A można to zrobić na tym kompie, bo on się włączy, gdy się da uruchom ponownie z poziomu trybu awaryjnego. Niestety głęboko wątpię by ona dała sobie rade z przepinaniem dysku do innego komputera..

-- Dodane 31.08.2010 (Wt) 11:28 --

Dodam jeszcze.. kiedyś gry na tym komputerze chodziły normalnie, nie jest to przecież jakiś złom, prawda? A teraz na przykład Black and White 2 strasznie się tnie..


(Fokal) #4

System oczywiście się nie uruchomi, ale przynajmniej sprawdzisz czy z dyskiem jest wszystko ok. Żeby nie przepinać dysku można skorzystać z narzędzi z płytki Hirens Boot CD.


(Majkell17) #5

No on się włącza gdy się da uruchom ponownie z poziomu trybu awaryjnego, wtedy system się załaduje, już trzeci raz to powtarzam. Najpierw ona musiała by mieć tą płytkę, zresztą nadal mi się nie wydaje by dała rade. To jest taka typowa osoba, która używa kompa, ale gdy coś się zepsuje to potrzebuje pomocy bo sama nie da rady nic, przy zwykłej instalacji itd..


(Fokal) #6

To jak się uruchomi normalnie to niech zaglądnie do podglądu zdarzeń, tam można znaleźć ciekawe i pomocne rzeczy.


(pamix) #7

Dobrze. Jesli da rade uruchomic system to niech pobierze HDTune i zrobi test.

W programie są 4 zakładki. W zakladce Error Scan musi kliknąć Start i poczekać. Potem kliknąć klawisz 1 a potem od razu 2 i zapisać na pulpicie. Potem niech wybierze zakładke Benchmark, zrobi Start, poczeka i klawisze 1 i 2 i też niech zapisz na pulpit. Podobnie reszta zakładek tylko ze tam tylko trzeba zrobic zrzut ekranu (klawisz 1 i 2). Powinna dac radę.

http://zapodaj.net/9f0d368b0367.jpg.htm

Rysunek z oznaczeniami !!

-- Dodane 31.08.2010 (Wt) 13:57 --

A i oczywiscie te zrzuty umieść na pod moim postem


(Majkell17) #8

Powiem jej by to zrobiła, co wyżej napisane. Na razie tylko sterowniki nowe od karty graficznej zainstalowała i już płynniej gry chodzą. Co do dysku, jeszcze napisze tu - co i jak. Dzięki.