Komputer przestaje odpowiadać

Mam problem z systemem (Windowsem XP Professional). Mianowicie mój komputer przestaje odpowiadać w taki sposób, że nie porusza się wskaźnik myszy itp. Cały obraz zanika włącznie z muzyką. Wywnioskowałem, że problem nie leży w systemie lub jego ustawieniach, bo patrzyłem inne (również Linuks) i działo się to samo. A teraz najciekawsze:

Przy grze Gothic 3, która ma spore wymagania komputer się nie “zacina” ale na przykład przy słabych grach (niskie wymagania) zaraz przestaje odpowiadać. To samo dzieje się, jeśli otworzę dużo zakładek w Firefox’ie, które zawierają filmiki (na przykład 20 filmików z Youtube). Ostatnio zmieniłem zasilacz, i nadal jest to samo, czyli to chyba nie problem ze zbyt małym napięciem. Ale nigdy nie był czyszczony procesor (od 5 lat), ale się nie przegrzewa. Zawsze ma temp. 48-50 st. C (Patrzyłem również w BIOS’ie). Proszę o pomoc, gdyż ja już chyba sprawdziłem wszystko co było możliwe.

Jeszcze na koniec podam najważniejsze informacje o sprzęcie:

  • [*:74wcabma]Procesor: Intel Celeron 2,4 gHz[*:74wcabma]2 napędy DVD (Nagrywarki)[*:74wcabma]Dysk twardy 250 Gb[*:74wcabma]Karta graf: Galaxy Ge Force 6800 xTreme[*:74wcabma]Karta dźwiękowa zintegrowana

To chyba są te najważniejsze części. Jeśli czegoś nie wymieniłem, to proszę pisać. Aha, i to nie jest sprawka żadnego trojana ani BackDoora (sprawdzałem cały dysk GData Internet Security 2007).

podaj jeszcze zasilacz

Zapomniałem

Zasilacz 500

Ostatnio kupiłem, ale nie pamiętam firmy. Podpinany w serwisie (darmowy montaż miałem, a mnie się nie chciało tyle kabli samemu przepinać…)