Komputer przestaje reagować

Witam, otóż spotkałem się z dość niecodziennym problemem. Co kilka godzin, gdy wyciskam z komputera troszkę więcej (gra, przeglądarka z kilkoma kartami) komputer nagle przestaje reagować, pasek u góry (nazwa programu, opcja wyłączenia programu, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi) robi się zielony, czasem na ekranie pojawia się kilka dziwnych kolorów, jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wtedy reset. Dziś zauważyłem, że komputer śmigał pięknie, dopóki nie poruszyłem myszką, wtedy od razu się zaciął. Co ciekawe, podczas grania w grę Cabal Online gra strasznie się zacina na ustawionych najniższych opcjach graficznych (jedyne czego nie zmieniałem to rozdzielczość - 1024x768), a komputer mój znacznie przewyższa zalecane wymagania sprzętowe gry.

Zasilacz firmy MEGABAJT, pachnie mi tandetą, ale działam na nim już 2 lata i nic podobnego się nie działo, zaczęło się dopiero, gdy wymieniłem kilka części:płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną i procesor. Kartę graficzną kupiłem używaną, stawiam, że problem tkwi właśnie w niej.

Specyfikacja sprzętowa mojego komputera (dosyć dokładna, raport robiony programem AIDA64 :))

EDIT:

Wczoraj komputer zaczął co chwile się wieszać, choć myszka się ruszała, po czym monitor się restartował i wyskakiwał komunikat, że sterownik ATI przestał reagować, mniej więcej co 5 minut, dobija mnie to. Jakieś sugestie?