Komputer przestał obsługiwać wysokie rozdzielczości

Monitor SyncMaster 2232BW

Grafika ATI 4850

Zazwyczaj pracuje na ustawieniach 1650x1050 60hz

Wczoraj komp zaczął się dziwnie zachowywać, przy uruchomieniu gry Runes of Magic zaczął ginąć obraz, tzn gra się uruchamiała, przez sekundę było wszystko ok, później 5 -6 sek ciemności i znowu sekunda ok. Po wyjściu z gry do pulpitu wszystko było w najlepszym porządku. Pierwsze co mi przyszło do głowy to sterowniki, ściągnąłem najnowsze i chciałem je zainstalować. Ta sama sytuacja, w momencie uruchomienia instalacji sterowników (gdy vista pyta się o potwierdzenie akcji) obraz zaczął migać. Gdy potwierdziłem i zaczęła się już właściwa instalacja wszystko wróciło do normy. Nowe stery nic nie dały (próbowałem najnowszych i wcześniejszą wersje). Reinstalacja systemu także, (próbowałem visty i 7) wszędzie ta sama sytuacja. Dopiero obniżenie rozdzielczości do 1280x1024 75hz pomogło. Komputer zaczął działać normalnie. Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Jak sprawdzić gdzie pojawia się błąd? Grafika? Monitor? Moze coś innego ? Pozdrawiam

Jakie mhz?

Kolego, odświeżanie ekranu jest w Hz!

Zresztą jest to monitor LCD, więc nie jest ważne ile dasz Hz to i tak monitor wyświetli swoje (a wyższe może uszkodzić elektronikę).

Jaki masz zasilacz ??

Ok dzięki za uwagę ale czy wnosi to coś do tematu?

Dodane 01.09.2009 (Wt) 10:48

TAGAN 600W TG600-U33II

jaką masz płytę główną ??

A jak tam z temperaturami? może karta się grzeje na takiej dużej rozdziałce?

witam, miałem coś podobnego nie dawno: tzn dzień wcześniej wszystko ok, na drugi dzień już nie: pc włączył się z rozdziałką 800x600, w ustawieniach dostępne były różne rozdziałki ale moja nie (1680x1050), zauważyłem że OS zgubił sterownik monitora (mam Samsunga SM225MW) gdyż wyśweietlał go jako pnp generic monitor, zainstalowałem sterownik od monitora i wszysto wróciło normalności…

link do sterów do twojego monitora: http://drivers.softpedia.com/get/MONITO … -1-0.shtml

płyta MSI 975X Platinum Power Up Edition

procek e6300

co do temperatury to szczerze mówiąc to nie testowałem jeszcze bo to świeża sprawa

sterowniki do monitora mam oryginalne ze strony samsunga i monitor jest wykrywany przez system.

Komp w takiej konfiguracji chodził przez ponad rok i nigdy nie było żadnych problemów. Najdziwniejsze jest to ze w niższych rozdzielczościach chodzi bez problemów, a powyżej 1280x1024 w momencie uruchomienia aplikacji od razu(grafa nawet nie ma czasu się nagrzać z powodu większego obciążenia bo dzieje się to w tej samej sekundzie) następuje migotanie o którym wspomniałem. Nieważne czy uruchamiam grę czy program instalujący stery.