Komputer przestal wykrywad dysk twardy

witam wczoraj wieczorem wylaczylem komputer w ten sposob ze odlaczylem przedluzacz od zasilania. dzisiaj po uruchomieniu zauwazylem ze nie moge zalogowac sie do windowsa i mam napisane ,Reboot and selected proper Boot device or insert boot media in selected boot device and press a key’’ bardzo prosze o pomoc teraz pisze z laptopa

Sprawdź czy w BIOSie jest wykrywany dysk , oraz podaj konfiguracje sprzętową , jaki dysk na jakim interfejsie i jaki system i podziel się dlaczego tak wyłączasz komputer ?

Moze ktos powiedziec jak to sprawdzic? musialem tak wylaczyc bo mama szla a pozno bylo i nie chcialem aby zobacyzla ze jeszcze siedze

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html

tym sprawdz jakie masz podzespoły

Przy starcie komputera podaje informacje o zainstalowanych dyskach.

szkoda tylko ze nie moge wejsc na pulpit ; / windows w ogole sie nie laduje !

jakie masz taśmy te które łączą dysk z płytą szerokie siwe czy takie wąskie paski czerwone?

A,obops C 2006 American megatrends Inc

H55M BIOS P1.00

CPU : Intel Core icCPU 540 3.07 GHz

F2 to setup

F6 for instant flash

F11 for boot menu

Dual Channel Memory mode

4088 MB ok

American megatrends

65-045-0000010-00101111-120109-intel-as295045-y2kc

po wlaczeniu tylko to mi sie pokazuje

Dodane 18.03.2011 (Pt) 18:41

waskie paski czerwone

dysk jest na sata

zamień miejscami wepnij w drugie gniazdo tę tasme od dysku

Dodane 18.03.2011 (Pt) 18:50

uruchom kompa i powiedz czy slychac jakis sygnał

a gdzie znajduje sie te drugie gniazdo ? mam miejscami pozamieniac te 2 kable w dysku?

jakie 2?

wychodzi kabel od dysku i jest podpięty do płyty,wypnij z płyty i wepnij obok masz takie samo gniazdo

Dodane 18.03.2011 (Pt) 18:57

jaka to jest płyta,jak się nazywa?

Mam dysk seagate i wychodza od niego 2 kable

Dodane 18.03.2011 (Pt) 19:05

plyta asrock h55m pciexpress 2. 0

Dodane 18.03.2011 (Pt) 19:10

dokladnie asrock h55m LE

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=H55M-LE

taka?

Dodane 18.03.2011 (Pt) 19:18

przełóż kabel tylko w płycie w to czerwone gniazdo

zrobilem tak i nadal nie dziala

mnie to wygląda na pad dysku

Dodane 18.03.2011 (Pt) 19:38

jak możesz go sprawdzic na innym kompie to zobacz czy ten sam efekt będzie

byc moze. jeszcze komputer jakos dziwnie mi teraz warczy tak jakby ten wiatraczek sie przycinal sam nie wiem, w kolku ten sam odglos sie powtarza tak jakby chcial ale nie mogl

zobacz jeszcze tak

wyciągnij ramy z płyty

włącz kompa bez ramu ,płyta powinna wydawac dzwięki

jak Ci się to wyświetli to wciśnij F2 wejdziesz do setupa biosu i poszukaj tam ‘load defaults’ albo coś w tym stylu a potem ‘save and exit’, komp się zrestartuje i zobaczymy czy to coś da

Jakies dzwieki byly wydawane ale juz nie te same i nic nie dalo to load defaults

możesz spróbować jeszcze zresetować bios, jeśli to nie pomoże to obawiam się że faktycznie padł albo dysk albo coś na płycie głównej…

żeby zresetować bios musisz KONIECZNIE wyjąć kabel zasilający z kompa a następnie na parę minut wyjąć taką okrągłą bateryjkę z gniazdka na płycie głównej po czym włożyć ją z powrotem i próbować odpalić.